SON DAKİKA

Bingöl'de Türkeş İçin Mevlit Okutulacak

Bu haber 04 Nisan 2017 - 1:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bingöl İl Başkanı Nizamettin Alas, MHP kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü nedeniyle Hacılar Camii’nde mevlit okutulacağını söyledi.
Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Nizamettin Alas, “merhum başbuğumuz ve partimizin kurucu genel başkanı Alparslan Türkeş, ölümünün 20’inci yılında ve tüm şehitlerimiz için 4 Nisan 2017 Salı günü ikindi namazına müteakip mevlidi şerif okutulacaktır. Okunacak olan mevlidi şerife tüm vatandaşlarımız davetlidir” dedi.
Alparslan Türkeş’in hayatında çok zorluklarla karşılaştığını belirten Alas, açıklamasında “80 yıllık ömrünü vatanına, devletine ve milletine adayan, Türk dünyasının başbuğu, partimizin kurucu genel başkanı, ülkücü camianın fikir babası Merhum Alparslan Türkeş’in ebediyete intikalinin 20’inci yıl dönümü dolayısıyla, 4 mevlidi şerif okutulacaktır.Türk siyasetine, Milliyetçi Hareket Partisini kazandıran, Ülkü Ocaklarının kurulmasını sağlayan, bizzat kendi verdiği seminer ve konferanslarla bir nesil yetiştiren büyük dava adamı Başbuğ Alparslan Türkeş, hayatı boyunca büyük zorluklar ve çilelerle geçtiği halde, sürgüne gönderildiği, işkencelere uğradığı, idamla yargılandığı dönemlerde dahil olmak üzere hayatının hiçbir döneminde yılgınlık göstermemiş, her zaman yapıcı ve ümitvar olmuştur” ifadelerine yer verdi.
Alparslan Türkeş’in manevi evlatları olduklarını belirten Alas, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Türkeş’in manevi o evlatları olarak biz ülkücüler, O’nun fikirlerini öğrenmek, benimsemek, kitlelere anlatmak ve neticede iktidara taşımak misyonunu üstlenmiş durumdayız. Bu bizlere tarihin yüklediği ağır ve zor bir görevdir. Bizlerin bu görevi layıkıyla yerine getirerek Başbuğumuzun ruhunun rahat etmesini sağlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır. Düzenleyeceğimiz mevlidi şerifimizi birlikte dinleyip dualarımızı O’nun mübarek ruhuna birlikte göndermek üzere tüm Bingöllü hemşehrilerimizin teşriflerini bekler, saygılar sunarım.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat