SON DAKİKA

HDP Bingöl'de Hayır Mitingi Yaptı

Bu haber 03 Nisan 2017 - 10:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl İl Teşkilatı Bingöl’de Hayır mitingi düzenledi.
Düzenlenen etkinliğe HDP Eş Genel Baßkan Vekili ve Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, Eş Genel Başkan Vekili Fatma Kurtulan ve Gülcan Şimşek, Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir katıldı.
“Bizden Bu Siyaseti Aklamamızı İstiyorlar”
Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, anayasa değişikliği referandum oylamasında neden hayır diyeceklerini belirterek, “bu anayasada kendimizi, kimliğimizi görmediğimiz için hayır diyeceğiz. Sizler de biliyorsunuz ki, iki yılı aşkın süredir, bir abluka siyaseti var. Bugün de burada etrafımız abluka altında. Bizler bu abluka siyasetine karşı, 16 Nisan’da bir kez daha hayır diyeceğiz. 16 Nisan’da bizden ne istiyorlar biliyor musunuz, bizden bu siyaseti aklamamızı istiyorlar. Onun için de biz asla ve asla aklamayacağız” şeklinde konuştu.

“Bu Ayıp Bizim Değil Onlarındır”

HDPngöl Milletvekili Hişyar Özsoy ise konuşmasında “Biz hiç kimsenin, Erdoğan ve Bahçeli dışında ihtiyaç duymadığı bir referandum yapıyoruz. Erdoğan ve ailesini kurtarmanın, devlet Bahçeli’nin başkanlığını kurtarmanın dışında yaptığımız bu referandumun hiçbir mantıklı gerekçesi yoktur. Bu ayıpta bizim değil onlarındır. İki hafta sonra Türkiye’de yaşayan herkes ellerini vicdanlarına koyup gidip oylarını kullanacaklar ve bu saçma sapan anayasal paketi tarihin çöp sepetine atacaklar. Bingöl sokaklarında bize Ceylanpınar’ın katillerini soruyorlardı. Şimdi açığa çıktı Ceylanpınar’ın katilleri. Hiç kimsenin ağzını bıçak açmıyor en fazla FETÖ diyorlar devlet içinde yapılanma diyorlar. Ceylanpınar’ı bahane ettiler kocaman barış sürecini yerle bir ettiler. Barış sürecinin en aktif aktörlerinden olan Bingöl’ün kıymetli evladı İdris Baluken ile birlikte, Eş başkanlarımızı, belediye başkanlarımızı hepsini cezaevlerine gönderdiler” dedi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat