SON DAKİKA

Yenibaşlar Köyünde Dev Türk Bayrağı Göndere Çekildi

Bu haber 02 Nisan 2017 - 21:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl merkeze bağlı Yenibaşlar köyünün girişine 6,5 metrelik Türk Bayrağı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Vali Yavuz Selim Köşger’in katılımıyla göndere çekildi.
Bingöl Ilıcalar Beldesi Yenibaşlar Köylülerinin desteğiyle işadamı tarafından yaptırılan 22 metre uzunluğunda direğe, 6.5 metrelik Türk Bayrağı düzenlenen törenle göndere çekildi.
Düzenlenen törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Vali Yavuz Selim Köşger’in yanı sıra, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Ilıcalar Belediye Başkanı Mehmet Akif Günerigök, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Bayer, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İstiklal Marşının okunması ve Türk Bayrağının göndere çekilmesiyle başlayan törende konuşan Vali Yavuz Selim Köşger: “Bugün bizi son derece mutlu eden bir hadiseyi gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Sadece bizlerin değil, bu toprakların bağımsızlığı, istiklali, bu bayrağın inmemesi, bu ezanların dinmemesi için canlarını veren ve bayrağımıza kanlarıyla rengini veren şühedanın da mutlu olduğu gün, bugün. Biz bayrağımızı çok seviyoruz. Bingöllü hemşehrilerim, her zaman mukaddesatına, bayrağına, vatanına, milletine bağlı kaldı ve nice şühedalar verdi. Allah onlardan razı olsun. Şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyoruz. Şehitlerimizi yad etmek için bugün Yenibaşlar köyümüzün en güzel yerinde bayrağımızı göndere çekiyoruz. Burada emeği geçen işadamımıza, bütün köylülerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Burada yaptığı konuşmasında bayrağa vesile olan ve emeği geçenlere teşekkür eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: “Öncelikle bayrak için, vatan için, mukaddesat için en değerli varlığını feda eden gelmiş geçmiş bütün şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Bayrağımızın üzerindeki renk, şehitlerimizin kanıdır; hilal, bağımsızlığımızın sembolüdür; yıldız ise şehidimizin ta kendisidir. Dolayısıyla bayrağımız bizim için son derece değerlidir ve bugün büyük bir bayrağı köyümüzde göndere çekmiş durumdayız. Bizler tek bir milletiz. Bunu söylerken bir ırktan bahsetmiyoruz, Türk’üyle, Kürt’üyle, Zaza’sıyla, Arap’ıyla, Laz’ıyla, Çerkez’iyle bütün unsurlarıyla tek bir milletiz ve bizim tek bir bayrağımız var. Bu bayrak hepimizindir. Bu bayrak altında inşallah sonsuza kadar huzur içerisinde, birlik içerisinde yaşamaya devam edeceğiz. Bizim bir tane vatanımız var. Bu vatan, hepimizin ortak vatanıdır ve bu vatanda huzur içinde yaşayacağız, bu vatanı hep birlikte daha ileriye taşıyacağız. Bizim bir tane devletimiz var ve hepimiz bu devletin vatandaşlarıyız. Bu devleti daha güçlü kılmak durumdayız. Bu devlet güçlendikçe, bu devlet dünyada çok daha iyi yerlere geldikçe, bizlerde bu devletin vatandaşları olarak alnımız ak, başımız dik yaşamaya devam edeceğiz. Bu bayrağa vesile olan işadamı kardeşimiz Ahmet Bey’e, emeği geçenlere ve tüm köylülerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından şehitlerimizin ruhuna okunan dualar ile tören sona ererken, törenin ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Vali Yavuz Selim Köşger, gazi güvenlik korucusu Ahmet Kayançiçek’i evinde ziyaret etti.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat