SON DAKİKA

İlaç Fabrikasının Temeli Atıldı

Bu haber 01 Nisan 2017 - 14:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Organize Sanayi Bölgesi’nde Etka Farma ilaç firması tarafından 83 Milyon liraya mal olacak ilaç fabrikası yatırımı için temel atma töreni gerçekleştirildi.
Bingöl Organize Sanayi Bölgesi’nde Etka Farma İlaç Sanayi tarafından yapılan ve yıl sonunda hizmete açılması beklenen ilaç fabrikasının temeli atıldı. Düzenlenen temel atma törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, AK Parti Milletvekili Enver Fehmioğlu, Vali Yavuz Selim Köşger, Belediye Başkanı Yücel Barakazi,Emniyet Müdürü Metin Akay, AK Parti Bingöl İl başkanı Yılmaz Seven, Bingöl Üniversitesi Rektörü Yılmaz Çapak, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.
YIL SONUNDA TAMAMLANIP ÜRETİME BAŞLAYACAK
160 kişiye istihdam sağlayacak olan fabrikanın yıl sonunda tamamlanıp üretime başlayacağını belirten Etka Farma İlaç Sanayi Genel Müdürü Mahmut Oğul, “amacımız Türkiye’de parayentel ilaç sahasında yatırım yapmak, en büyük emelimiz yüksek teknolojik standartlar altında üreteceğimiz ürünleri biran önce hastaların ve hekimlerin kullanımına sunmak. Fabrikamız 14 dönüm arazi üzerinde 8 bin 500 metrekare kapalı alan olarak inşa edilecektir. 83 Milyon Tl’ye mal olacak ve yıl sonunda üretime geçmesi planlanmaktadır. Tesisimizde 160 kişi çalışacaktır. Kompleksimiz akıllı bina özellikleriyle inşa ediliyor. İç sistemler enerji tasarrufuna yönelik seçildi. Bunun yanında elektrik, aydınlatma, yangın koruma ve otomasyon sistemleri kullanılacak” dedi.
KÖŞGER: “7 PARSEL YATIRIMCISINI BEKLİYOR”
Temel atma törenine katılan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan toplamda 47 parsellik alanın sadece 7 parselinin boş olduğunu belirterek, “2006’dan sonra başlayan süreçte ilk yer tahsisleri yapılmaya başlandıktan sonra şuan itibariyle 40 parsel yatırımcımıza tahsis edilmiş durumdadır. Toplamda 47 parselimiz var 7 parselde yatırımcılarını bekliyor. Ayrıca okul ve ticaret yeri gibi bir takım alanlarda mevcut. Etkafarma firması yaptığı bugünkü yatırımla Organize sanayi bölgesindeki en büyük yatırımı yapıyor bir kalemde 83 milyon TL. Bizi ilgilendiren diğer bir taraf ise burada 160 kişinin istihdam edilecek olması ve bu 160 kişide nitelikli kişilerden oluşacak. Genelden teknisyen, tekniker ve mühendis den oluşacak ve yer seçiminde Bingöl’ü tercih ettikleri için Etkarfarma’ya teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
YILMAZ: “ÜRETİM ÜSSÜ OLACAK”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bölgenin üretim üssü olacak şekilde güvenli olan Bingöl Organize Sanayi Bölgesi’nde ilave hizmetlerin yapılacağını aktararak, ” Bingöl’ün ilk organize sanayi bölgesini 10 yıl önce ilk aday olduğum zaman buraları gezmiştim. Buraların normal bir tarladan hiçbir farkı yoktu. Her tarafı kurumuş dökülmüş, derme çatma bir yer haline gelmişti. Bize, bu organize sanayimiz bitti yatırımları tamamlandı demişlerdi. O tarihte birçok eksik tespit ettik. O dönemin milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte bakanlarımızla, ilgililerle görüşmeler yaptık ve çok ilave yatırımlarla suyunu getirmekten tutun, yolunu yapmaya altyapıya ilişkin çalışmalara kadar yeni ilave yatırımlar yaptık. Yatırımcılarımız da gelip yatırım yapmaya başladılar. Organize sanayi bölgesi çok daha iyi yerlere gelecek. Çok daha iyi bir bölge olacak. Fazla yerimizde kalmadı. Talep edenlere fazla yer gösteremiyoruz. Burayı genişleteceğiz. Valimiz OSB yönetimi ile birlikte gerekli çalışmaları yapıyor. Bu alanı çok daha büyük organize sanayi bölgesi haline getireceğiz. Çok daha güçlü bir üretim merkezine dönüşmüş olacak. Üretim üssü olması açısında da çok elverişli bir bölgedir” dedi.
“100 MİLYAR TL CİVARINDA TEKLİF VAR”
Yılmaz, Cazibe Merkezleri Programı kapsamında Doğu ve Güneydoğu bölgesinde 100 Milyar TL’lik tekliflerin olduğunu vurgulayarak, “Altıncı bölge teşviklerimiz var. Uzunca bir süre işçi pirimi, işveren pirimi bunlarla ilgili çok ciddi destekler sağlıyoruz. Altıncı bölge teşvikleri ile cazibe merkezi desteklerimiz birleştiği zaman artık yatırım yapmamak için hiçbir sebep kalmıyor. Bu cazip şartlar içerisinde 100 Milyar TL civarında Doğu ve Güneydoğu için teklif var. Bunlar eleniyor elbette. Sağlam sağlıklı sürdürülebilir projeler tespit edilecek ve bunlara kamu olarak destek vereceğiz” ifadelerine yer verdi.
Yapılan açıklamaların ardından ilaç fabrikasının temelinde kurban kesimi ve dualar yapılarak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger ve Etka Farma İlaç Sanayi Genel Müdürü Mahmut Oğul tarafından fabrikanın temeli atıldı.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sperrmuellberlin.org

    abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat