SON DAKİKA

YGS Şampiyonunu Ziyaret Ettiler

Bu haber 31 Mart 2017 - 11:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin; YGS´de 500 tam puan alarak 4 puan türünde Türkiye birincisi olan Ahsen Zeynep Kaya’yı evinde ziyaret ederek tebrik etti.
Kaya’yı evinde ziyaret eden Engin; Ailesini ve YGS Türkiye birincisi Ahsen Zeynep Kaya’yı üstün başarısından dolayı tebrik eden Engin, “İlk defa bir öğrencimiz 2017 YGS’ye giren 2 milyon öğrenci arasından YGS-1, YGS-2, YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinden 500 tam puan alarak  Türkiye birincisi oldu. Bu son derece önemli ve sevindirici bir başarı bu başarıda emeği bulunan kızımızın ailesine ve öğretmenlerine canı gönülden teşekkür ediyorum. İl olarak elde ettiğimiz bireysel başarının, kolektif hale gelmesi en büyük arzumuzdur” şeklinde konuştu.
Engin; “Türkiye’nin yönetiminde söz sahibi olacak siz gençlerin, milli değerlerimize sahip çıkacak ve milletimize çağ atlatacak bilgileri üretecek hassasiyete sahip olması gerekmektedir” dedi.  Eğitimcilerin gençlere bir vizyon kazandırmak, misyon yüklemek ve hayata dair bir bakış açısı oluşturmak gibi önemli görevlerinin olduğunu vurgulayan Engin Kaya’ya gelecekle ilgili hedeflerini ve başarısını neye borçlu olduğunu sorması üzerine Kaya, hedefinin Tıp Fakültesinde okumak olduğunu belirterek,   başarısını düzenli çalışmasına, ailesinin ve öğretmenlerinin tam desteğine kitap okumaya borçlu olduğunu belirtti.
Milli  Eğitim Müdürlüğü İdarecileri Maarif Müfettişleri Başkanı Hayrettin Çakırcı, Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş, Şube Müdürleri Ömer Abdulaziz Döger ve Orhan Seven´in de  hazır bulunduğu ziyaretin sonunda  Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, gönüllerin şampiyonu olan YGS birincisine  çeşitli hediyeler verdi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat