SON DAKİKA

Bingöl’den Bir İlk Daha

Bu haber 31 Mart 2017 - 18:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması´nın Malatya bölge finallerinde Bingöl Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “1 Mars 1 Ders” isimli proje de bölge birincisi olarak Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.
Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Mardin, Şanlıurfa ve Tunceli’den 100 projenin sergilendiği bölge sergisinde seçilen 17 projenin Ankara’da yapılacak Türkiye finallerine katılacağını belirten Bingöl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Türkiye finallerine katılacak olan bu 17 proje arasında Coğrafya dalında Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “1 Mars 1 Ders” isimli projenin bölge birincisi olarak Ankara finallerine katılmaya hak kazandığını açıkladı.
Engin, Akademik, sportif ve kültürel faaliyetlerde olduğu gibi her zaman bilimsel çalışmaların da destekleyicisi olduklarını belirterek, “Ben de varım diyerek bu projeye katılan bütün proje sahibi öğrencilerimizi ve onları yetiştiren velilerimizi ve bu projelerin ortaya çıkmasına destek olan öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.
2017 YGS sınavında 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Ahsen Zeynep Kaya’nın İlimize bir ilki yaşatarak bizleri gururlandırdığını belirten Engin “Yine ilimiz için bir ilk olan TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması´nın Malatya bölge finallerinde Coğrafya dalında Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi öğrencilerimiz tarafından hazırlanan “1 Mars 1 Ders” isimli proje de bölge birincisi olarak Ankara finallerine katılmaya hak kazanması gururumuzu ikiye katlamıştır” şeklinde konuştu.
Engin sözlerini şöyle sürdürdü: “TÜBİTAK’ta önce binlerce proje arasına girmeyi başaran ve ardından yüzlerce proje arasından Bölge birincisi olan “1 Mars 1 Ders”ü projemizi hazırlayan Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi öğrencilerimi ve öğretmenlerimi kutluyorum. Bu başarı bizleri sevince boğdu. Çok gururluyuz. TÜBİTAK Türkiye elemelerinde öğrencilerimize başarılar diliyor hazırladığı projenin de şampiyon olacağına inanıyorum.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat