SON DAKİKA

Yedisu Kaymakamı Kabayel Köyü'nü Ziyaret Etti

Bu haber 29 Mart 2017 - 11:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yedisu İlçesi Kabayel Köyü’nü ziyaret eden Kaymakam Salih Kalkan, muhtar Hüseyin Özdemir’den bilgi alarak vatandaşların sorunlarını dinledi.
Köyün dağınık bir yapıya sahip olduğunu belirten köy muhtarı, 33 mezradan büyük bir kısmının boş olması nedeniyle alt yapı hizmetleri sunulmasında zorluklar çekildiğini belirtti. Mezarların bir yere toplanılması konusunda destek isteyen muhtar Özdemir, elektriklerin çok sık kesildiğini, trafo, direk ve tellerin mutlaka bakım onarımının yapılmasını gerektiğini aktardı.
Daha önce deprem nedeniyle köydeki 19 aileye konut yapıldığını ifade eden Kaymakam Salih Kalkan, 2016 yılında deprem nedeniyle yapılan tespit çalışmalarında Kabayel Köyünde 7 adet konut ve 2 adet ahır tespit edildiğini, 2017 yılında konutların yapımına başlanılacağı bilgisini verdi.
Geçmişte köyün elektrik hattının Tunceli’nin Pülümür ilçesi ve Erzincan’ın Tercan ilçesinden olmak üzere 2 ayrı hattan geldiğini bildiğini vurgulayan Kaymakam Kalkan; “Bu yüzden onarımında güçlükler çekilmekteydi. Ancak 2002 yılında Kabayel Köyünün elektrik hattı Yedisu-Gelinpertek enerji nakil hattından verilerek elektrik kesinti ve arızalar giderilmiştir. Ancak mevcut hattın bakım onarımın yapılması ve trafoların değiştirilmesi için ilgili birimlere bu hususu ileteceğiz. Çok dağınık olan Kabayel Köyü için 5543 sayılı İskan Kanunun 16.maddesi gereği köylerde fiziksel yerleşimin düzenlenmesi kapsamında yeni yerleşim yeri tespit edilerek köyü birleştirmek için Köy İhtiyar Heyetinin talep etmesi durumunda gerekli yasal işlem başlatılacaktır” şeklinde konuştu.
Köy ziyaretinde Jandarma Karakoluna da giden Kaymakam Kalkan, askerlerle bir araya geldi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat