SON DAKİKA

Vatan Sevgisi Programı Düzenlendi

Bu haber 29 Mart 2017 - 13:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şehit Astsubay Muhammed Koşan Ortaokulu tarafından Değerler Eğitimi kapsamında Mart Ayının Değeri olan Vatan Sevgisi konulu program düzenlendi.
Belediye Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşen, Ayın değeri olan Vatan Sevgisi konulu değer’in ele alındığı toplantıya, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Şube Müdürleri, Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise Okul Müdürleri  ile öğrenci velileri katıldı.
Eğitim sezonu süresi içinde uygulanacak olan ‘Değerler Eğitimi’  konuları ile ilgili bilgi sunumunu, Okul Müdürü Mesut Korkutata yaptı. Yapılan sunumun ardından Vatan Sevgisi konulu Koro ve Tiyatro gösterisi düzenlendi.
Yapılan bilgi sunumu ve etkinliklerin ardından konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin; “Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Mart ayının değeri olan Vatan sevgisini bu ay tüm okullarımızda işlemiş olduk. Hele de 15 Temmuz gibi bir vakayı yaşamış toplum olarak vatan sevgisinin ne derece olduğunu kalben görmüş olduk. Okullarımızda bunun ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalıştık,  tüm öğrencilerimize bunu kavratmaya çalıştık. Mart ayında değerler eğitimimiz vatan sevgisini, kahramanlıklarımızı, şahadetimizi anlattığımız, işlediğimiz bir süreç. Bunu en iyi Bingöl’lüler bilir diyorum onun için Kendi imkânlarıyla, ya da imkânsızlıklarıyla yalnız başına kendi memleketine düşmanı sokmayan insanların çocukları, torunları bunun üzerine fazla bir şeyler ilavede etmelilerdi diye düşünüyorum. Bunun için bütün okullarımızda bu ay vatan sevgisiyle ilgili etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklerin sonucunda da ayın değerini en iyi işleyen okulumuzu ödüllendiriyoruz. 15 Temmuzdan sonra bunun derinlemesine işlenmesi ve üzerine biraz ilavelerin konulması gerekiyor. Yani sadece kahramanlığımızı anlatmamız yetmiyor, bunun üstüne çalışkanlığımızı, dürüstlüğümüzü, ahlakımızı, medeniyet algımızı da geliştirerek bu memlekete, bu millete hizmet etmemiz gerekiyor. Bu vatana gönül vermek, kalkındırmak hepimizin çalışmalarıyla mümkün olacak. Yaşadığımız 15 Temmuzu unutmayacağız, unutturmayacağız. Ay’ın değeri olan Vatan Sevgisi konusunda düzenlenen resim ve şiir yarışmasında dereceye giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, düzenlenen programda emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Değerler eğitimi temalı yapılan yarışmalarda dereye giren öğrenciler Vali Yavuz Selim Köşger ve Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin tarafından ödüllendirilirken, program sonunda adı okulda yaşatılan Şehit Astsubay Muhammed Koşan’ın babasına plaket verildi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat