SON DAKİKA

Bazencir: Bu Bir Parti Seçimi Değildir

Bu haber 28 Mart 2017 - 12:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bingöl İl Başkanı Ahmet Bazencir, 16 Nisanda yapılacak halk oylamasına dair açıklamalarda bulundu.
16 Nisanda sandık başına gidecek olan vatandaşlara çağrıda bulunan Bazencir, “gidip kullanacağımız oy bir parti oyu değil ülkemizin geleceğinin oylamasıdır. Eğer evet dersek ülkenin iradesini tek kişiye teslim ederiz. Bize göre tehlikelidir” dedi.
Yalnızlığın Allah’a mahsus olduğunu belirten Bazencir, “İnsanoğludur, beşer şaşar bir hata veya ihmal durumunda ülkenin durumu alt üst olur. Lideri ikaz edecek kontrol edecek frenleyecek bir mekanizma olmadığından bu tehlikede hasar mevcuttur. Eğer hayır dersek mevcut durum devam eder. Parlamento yanlış yaparsa Başbakan engeller Başbakan yanlış yaparsa cumhurbaşkanı engeller. Bunlar sistem içinde birer firen denge sistemidir. İnsanlık, krallık, padişahlıktan vazgeçip parlamenter sistemi oluşturmuş, çok partili sisteme geçmesinin sebebi kuralları belirlerken akıl, akıldan üstündür ilkesiyle hareket edip daha mükemmeli oluşturmaktır” dedi.
Bunun bir parti seçimi olmadığını belirten Bazencir sözlerini şöyle sürdürdü: “Değerli Bingöllü hemşerilerim hangi lideri seviyorsanız aynen devam edin, hangi partiyi arzuluyorsanız gelecek seçimlerde partinize yine oy verin. Ancak bu bir parti seçimi değil ülkemizin tapusunu (yönetim iradesini) devretme sorunudur. Kararımızı düşünerek, elinizi vicdanınıza koyarak kullanmalıyız. Birde bu seçim. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimi değil. Sayın Erdoğan fanidir Allah geçinden versin bugün var yarın yok hepimizin yaşam sürecini yüce Allah belirliyor. Yetkileri devretmesek, her seçimde istediğimizi seçeriz takdir Allah’ın karar sizindir. Kararınızın ülkemize huzur, barış, kalkınma getirmesini diliyoruz.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat