SON DAKİKA

Vali Köşger Genç’te Bir Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi

Bu haber 24 Mart 2017 - 21:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, İlçe buluşmaları kapsamında genç ilçesine ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural’ı makamında ziyaret eden Vali Köşger, ilçe hakkında kaymakamdan bilgi aldı.
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Vali Köşger, Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezi’nde Kıl Testere ve Ahşap Oymacılığı kursunu ziyaret etti. Ziyarette kursiyerlerin el emeklerini inceleyen Vali Köşger, gösterdikleri emeklerden dolayı kursiyerleri tebrik etti. Vali Köşger, kurs ziyaretinin ardından Genç ilçesi mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldi.
Toplantıda yaptığı konuşmasında bin yıldır bu topraklar nasıl birlik ve beraberlik içerisinde imar edildiyse, bundan sonra çok daha iyi şekilde yeni ufuklara birlikte yürüneceğini belirten Vali Köşger: “Geçtiğimiz yılın sonunda başlattığımız İlçe buluşmaları kapsamında bugün Genç İlçemizi ziyaret etmek ve muhtarlarımızla toplantı programını gerçekleştirmek için bir araya geldik. Öncelikle şunu herkesin bilmesini isteriz ki, bu devlet kendi vatandaşına karşı her zaman şefkatlidir. Vatandaşlık bağıyla ülkesine, bayrağına, mukaddesatına bağlı olan herkesle eşit zeminde olması gerektiği gibi ilişki yürütmeye niyetlidir. Ancak bunun dışına çıkanlara da gereken cezayı da vermeye muktedirdir. Devletlerin şefkat eli vardır, şefkatsiz devlet zalimleşir.  Dolayısıyla biz bu dengeyi kurmaya çalışıyoruz. Kötü niyetli olmadığını düşündüğümüz, bir sebeple sıkıntı yaşayıp, ülkesi ile sorunu olmadığı halde bir sebeple çatışmaya girmiş olanların ıslah etmek üzere devlettin başlattığı bir süreci suiistimal edenlere de devlet gerektiğinde,  o şefkat elini geri çekip kudret elinin pençesi ile gereken cezayı vermeye de muktedirdir. Özelde Genç ilçemize ve Bingöllümüze zarar vermeye çalışan çoğunun bu topraklarla bağlantısının olmadığını düşündüğümüz, değerlendirdiğimiz bu insanlar, genelde ülkemizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine zarar veren bütün odaklar Allah’ın izniyle tasfiye edildi. Biz bin yıldır bu topraklar üzerinde kardeşçe, beraberce, elele, gönül gönülle nasıl yaşıyorsak, bu toprakları beraber nasıl imar ve mamur etmişsek şimdiye kadar, bundan sonra çok daha iyi bir ufka birlikte yürüyeceğiz. Genç İlçemiz son dönemde yapılan yatırımlarla, olması gereken ve hak ettiği her şeyi elde etmiş durumda, Hükümet konağı binası, ondan önce Kültür merkezi binalarımız yapılıp şuan hizmet veriyor. İlçemizin okulları, fiziki mekan ve imkanları, Bingöllün ve Türkiye’nin genel ortalamasının üzerinde bundan muhakkak bilginiz vardır. Köylerin alt yapı sorunu ile ilgili nispi olarak bazı sorunlar var. O sorunlarda en kısa zamanda giderilecek. Bu yıl, Bingöl merkeze gelen para kadar KÖYDES’ten para Genç’e geldi. Daha devamı gelecek. Ayrıca, köy yollarımızın asfaltlanması için yeni ödenekler gelecek” şeklinde konuştu.
Toplantıda muhtarların sorunlarını ve ihtiyaçlarını da dinleyen Vali Köşger: “Öncelik sırasını belirleyerek, eşgüdüm ve koordinasyon içerisinde bu sorunların üstesinden geleceğiz inşallah. Burada çoluğunuzun çocuğunuzun geleceği için, hayatınızı en iyi şekilde idame etmek için çalışmaya devam edin, biz de devlet olarak bu sorunların üstesinden gelmek için sizlere gerekli desteği sağlamaya gayret edeceğiz. Biz el ele, gönül gönüle olduktan sonra, her zorluk aşılır” dedi.
Programa, Vali Yavuz Selim Köşger’in yanı sıra, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Genç İlçe Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Bayer, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Işık, kurum amirleri ve muhtarlar katıldı.
Programın ardından Genç İlçesinde esnaf ziyaretlerinde bulunan Vali Köşger, daha sonra kanaat önderi emekli müftü Mehmet Ali Narin’i evinde ziyaret etti. Son olarak Şehit Muhammet Nurullah Dinsever ve Şehit Güvenlik Korucusu Firar Çetin’in ailelerini ziyaret eden Vali Köşger, ziyaretlerini tamamlayarak ilçeden ayrıldı.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat