SON DAKİKA

Su Ürünleri Avcılığı Yasaklandı

Bu haber 24 Mart 2017 - 22:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de balık avlanması 30 Hazirana kadar yasaklandı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada “ilimizde 1 Nisan -30 Haziran tarihleri arası balıkların üreme dönemi olduğundan her türlü avcılık faaliyeti 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu ve Su Ürünlerini Avcılığını Düzenleyen 4/2 Amatör amaçlı tebliğ kapsamında yasaklanmıştır” denildi.
Bu kapsamda kamuoyunda farkındalık oluşturmak için Bingöl’ün değişik noktalarına zaman yasağını belirten tabelalar konulduğu belirtilen açıklamada “Bu alanlar; Adaklı Özlüce barajı, Gayt sulama barajı, Havaalanı köprüsü, Kiğı barajı, Merkez Elmalı köyü köprüsü, Merkez Ilıcalar Beldesi köprüsü, Genç İlçesi köprüsü, Merkez Garip köyü köprüsü, Merkez Kadran köyü köprüsü, Merkeze bağlı Ekinyolu köprüsü, merkez gayt sulama regülatörü, Merkez Sanayi köprüsü, Merkeze bağlı beyaz toprak köyü sulama regülatörü ve merkeze bağlı çevrimpınar köyü köprüsü” olarak belirtildi.
Yapılan açıklamada ayrıca “zaman yasağını belirten tabelalar Bingöl Karayolları 84. Şube Şefliğinin destekleriyle yerleştirilmiştir. Yapılan çalışmayla balık popülasyonunun korunması ve balıkların üreme dönemlerini sorunsuz zarar görmeden geçirmeleri hedeflenmiştir.” İfadelerine yer verildi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat