SON DAKİKA

Üniversitede Aile Sağlığı Merkezi Açıldı

Bu haber 23 Mart 2017 - 17:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi ile Bingöl Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği ile kampüs yerleşkesine Aile Sağlığı Merkezi açıldı. Rektörlük binası giriş katından bulunan Aile Sağlığı Merkezi, hasta kabulüne başladı.
1 doktor ve 1 hemşirenin görev yaptığı merkezde Mayıs ayından itibaren 2 doktor ve 2 hemşire görev yapacak. Rektörlük binasında hasta kabulüne başlayan Aile Sağlığı Merkezi hakkında değerlendirmelerde bulunan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Malumunuz Bingöl Üniversitesi artık büyük bir aile. 15 bine yakın öğrencimiz ve binin üzerinde personelimiz var. Personelimizin ailelerini de katarsak bu rakam çok daha yüksek olur. Kampüsümüz içerisinde bir sağlık merkezinin olmasına çok ihtiyaç vardı. Üniversitemiz ve Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğinde güzel bir çalışmaya imza attık. Bütün personelimiz ve öğrencilerimiz burada birinci basamak sağlık hizmetlerinden faydalanabilirler. Aile Sağlığı Merkezimiz üniversitemiz personeline hayırlı olsun” dedi.
Aile sağlık merkezinde tüm yapılan hizmetlerin ücretsiz olduğu Aile Sağlığı Merkezi’nde her türlü rahatsızlıkta ilk muayenenin aile hekimi tarafından yapılmasının yanında, gebe ve lohusa izlemi bebek- çocuk izlemi, aşılama hizmetleri, aile planlaması, kan tetkikleri ve evde bakım hizmetlerinin de verileceği belirtildi.
Aile sağlığı merkezi şartlarında tanı veya tedavisi yapılamayan hastaları sevk etmek, sevk edilen hastaların geri bildirimi yapılan muayene, tetkik, tanı, tedavi ve yatış bilgilerini değerlendirerek, ikinci ve üçüncü basamak tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri ile evde bakım hizmetleri koordinasyonunun sağlanabileceği belirtildi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat