SON DAKİKA

Bingöllü Şairlerden Şiir Dinletisi

Bu haber 23 Mart 2017 - 11:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesi ve Bingöl Üniversitesi tarafından düzenlenen Yüzenada Edebiyat Günleri “Şiir Dinletisi” programı Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi’nde yoğun ilgiyle gerçekleştirildi.
Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Bingöl Üniversitesi tarafından düzenlenen Yüzenada Edebiyat Günleri “Şiir Dinletisi” programına; Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve eşi Pervin Barakazi, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ve eşi Sevgi Çapak, kurum amirleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Programda konuşan Başkan Barakazi, “Şairlerimizi burada ağırlamaktan dolayı mutluyuz. Bingöllü şairlerimizi çok özlemiştik, yaklaşık 3 sene önce Feshane Günleri’nde Onları dinlemiştik. Ara sıra İstanbul’a gittiğimizde, tek tek Bingöllü şairlerimizle sohbet etme, konuşma imkanı bulmuştuk ama bir gelseler de Bingöl’e, Bingöllü şairler olarak memleketlerinde dizeleriyle hasret giderseler. Sahneyi Bingöllü şairlerimize bırakıyorum. Şiirleriyle bu akşama renk katacaklardır. Bingöl’e hoş geldiler sefa geldiler ” şeklinde konuştu.
Şiir dinletileri programında sahneye çıkan, Bingöl ile yolu bir şekilde kesişmiş olan şairler ve Bingöllü şairler; Nurettin Duman, Ömer Berdibek, Metin Kaygalak, Hüseyin Akın, İdris Ekinci, İsmail Söylemez, Mehmet Özger, Eyüp Akyüz, Hasan Fahri Tan, Gökhan Serter, Mehmet Tepe şiirlerini okudular.
Programın küçük şairleri de vardı. İlk olarak 10 yaşındaki Çağrı Özger sahneye çıkarak yazmış olduğu şiirlerini okudu. Daha sonra sahneye çıkan 2. Sınıf öğrencisi Hatice Yüsra Akyüz, iki şiir ile beraber İsmet Özel’in “Kanla Kirlenmiş Evrak” şiirini de okudu. İki küçük şair de dinleyiciler tarafından büyük bir alkış aldı.
Program, şairlerin şiir okumasından sonra son buldu.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat