SON DAKİKA

Bingöl’de Kültürler Buluşması: Çemberimde Gül Oya

Bu haber 21 Mart 2017 - 12:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

81 ilden okulların katılımıyla hayata geçirilen ‘eTwinning Projesi’ kapsamında Bingöl Bilim ve Sanat Merkezi tarafından “Çemberimde Gül Oya” sergisinin açılışı gerçekleşti.
Kaybolmaya yüz tutan kültürel değerlerin tanıtılması amacıyla 81 ilden el işleri, mani ve türkülerin yazıldığı levhalar, yöresel yemek tarifleri ile işlemelerden oluşan “Çemberimde Gül Oya” sergisinin açılışını Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger yaptı. Vali Köşger, kurdele kesiminin ardından 81 ilin kültürüne ait stantlardan oluşan sergiyi gezdi. Sergide Bingöl Belediyesi’ne bağlı ekip tarafından halk oyunları gösterisi yapıldı.
Serginin açılış programına Vali Yavuz Selim Köşger’in yanı sıra, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kasım Barman, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, kurum müdürleri, öğretmen, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Ülkemizin 81 ilinden 81 eğitimcinin birlikte el ele gönülden gönüle yürüttükleri bu proje sayesinde kültürel çeşitliliği ve kaybolmaya yüz tutmuş gelenek ve göreneklerin yeniden canlandırılması hedefleniyor.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat