SON DAKİKA

Bidon ve Şişeyle Yakıt Satılamayacak

Bu haber 21 Mart 2017 - 12:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valiliği, Bingöl il sınırları içerisinde zorunlu haller dışında akaryakıt istasyonlarından bidon, şişe ve benzeri kaplarla ya da açıktan yakıt alım ve satımının yasaklandığını duyurdu.
Bingöl Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, güvenlik önlemlerinin arttırılmasına ek olarak açıktan akaryakıt satışı için petrol istasyonlarında zorunlu haller dışında bidon, şişe ve benzeri kaplarla ya da açıktan yakıt alımı ve satımının yasaklandığı kaydedildi.
Yapılan açıklamada, “Terör örgütü, eylem sürecini artırmaya çalıştığı bugünlerde huzur ortamını bozmak için özellikle provokatif nitelikli eylemlerde kullanılan molotofkokteyli yapmak ve muhtemel güvenlik zafiyeti oluşturmak üzere bidon, şişe ve benzeri kaplarla benzin, mazot, gaz gibi yanıcı madde tedarik etmeye çalışmaktadır. Mevcut mevzuat incelendiğinde akaryakıt istasyonlarında bu gibi kaplarla yanıcı maddelerin satışını engelleyici yasal bir düzenleme bulunmadığı anlaşılmıştır. Bingöl sınırları içerisinde zorunlu haller dışında, akaryakıt istasyonlarından bidon, şişe ve benzeri kaplarla ya da açıktan yakıt alımı ve satımı yasaklanmıştır” denildi.
Zorunlu hallerde yakıt satışı yapılmadan önce ilgili kolluk kuvvetlerinin bilgilendirilmesi gerektiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yakıt almak isteyen kişinin kimlik fotokopisi alınacak, fotokopinin arka yüzüne kendi el yazısı ile adres ve telefon bilgileri alınacak, yakıtı alış sebebi de belirtilecek, ayrı ve sadece firma yetkilisinin erişebileceği, gizliliğe ilişkin tedbirler alınmış olarak muhafaza edilecek ve bağlı bulunduğu Polis Merkezi Amirliğine/Jandarma Karakol Komutanlığına 24 saat içerisinde teslim edilerek kolluk tarafından da belgeler dosyasında muhafaza edilecektir. Akaryakıt istasyonlarında açıktan yakıt alan kişilerin kimlik belgelerinin tutulduğu dosya ve klasörler bağlı bulunan Polis Merkezi Amiri/Jandarma Karakol Komutanı tarafından gerekli görünen hallerde denetlenebilecektir.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sperrmuellberlin.org

    abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat