SON DAKİKA

Ali Haydar Haksal ve Yedi İklim Paneli Düzenlendi

Bu haber 20 Mart 2017 - 15:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi 10. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Yüzenada Edebiyat Günleri’ ilk programı ile Bingöllülerle buluştu. Günlerin ilk programı olan ‘Ali Haydar Haksal ve Yedi İklim’ panelinde Bingöllü olan Şair-Yazar Haksal’ın hayatı ile çıkardığı dergiler ve şiirleri hakkında sunumlar yapıldı.
10. yılını dolduran Bingöl Üniversitesi,  10. yaşını çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. Kutlamalar çerçevesindeki en önemli etkinliklerinden biri olan Yüzenada Edebiyat Günleri, düzenlenen ilk programla start aldı. Bingöl Üniversitesi Enstitüler Konferans Salonunda düzenlenen ‘Ali Haydar Haksal ve Yedi İklim’ isimli panelin oturum başkanlığını Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftçi yaptı. Açılış konuşmasında Ali Haydar Haksal’ın çok ayrıcalıklı bir insan, şair ve yazar olduğunu belirten Prof. Dr. Çiftçi, Haksal’dan bahsederken; Haksal’ı, Bingöl’ün yetiştirdiği önemli değerlerinden biri olarak tanımladı.
Oturum Başkanı Prof. Dr. Çiftçi, yaptığı konuşmanın ardından sözü ilk panelist olan Prof. Dr.MehmetTörenek’e verdi. Prof. Dr. Törenek, ‘Edebiyat Dergiciliği ve Yedi İklimin Bu Alandaki Yeri’ konulu sunumunu yaptı. Panelin ikinci konuşmacısı Osman Bayraktar, ‘Yedi İklim Dergisinin Serüveni ve Ali Haydar Haksal’ın Rolü’ isimli sunumu gerçekleştirdi.
Bayraktar’ın ardından Prof. Dr.Erdoğan Erbay sunumunu yaptı. ‘Ali Haydar Haksal’ın Öykü Ağacı Adlı Eseri ve Yazarlığı’ konulu sunumunu gerçekleştiren Prof. Dr. Erbay, Haksal’ın hayranı olduğunu dile getirdi. Haksal’ın Türk Edebiyatı için çok önemli bir isim olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Erbay, böyle bir panelin parçası olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.
Panelin son konuşmacısı Nurettin Durman ise ‘Yedi İklim Dergisinin Tutumu ve Şiir Editörlüğü’ isimli sunumundan önce okuduğu şiir ile salonu dolduran konuklara duygulu anlar yaşattı.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat