SON DAKİKA

Bingöl’de 18 Mart Etkinlikleri Düzenlendi

Bu haber 19 Mart 2017 - 11:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler yapıldı.
Bingöl’de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Bingöl Valiliği önünde gerçekleşen çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan çelenk sunma töreninde Atatürk anıtına, Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Bingöl Şehit Aileleri ve İnsan Hakları Derneği, Muharip ve İç Güvenlik Gazileri Derneği çelenkleri sunuldu.
Çelenk sunumlarının ardından, 49. Komando Tugay Komutanlığı Personel Yarbay Deniz Dönmez tarafından günün anlam ve önemini anlatan konuşma yapıldı. Çelenk sunma töreni, yapılan konuşmanın ardından sona erdi.

Törene Vali Yavuz Selim Köşger’in yanı sıra, 49. Komando Tugay Komutanı Piyade Albay Ersin Altay, Bingöl Belediye Başkan vekili Sabri Alkış, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Vali Yardımcıları Cevat Gün ve Tunahan Çil, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Bayer, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, Bingöl Şehit Aileleri ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Naim Tan, Muharip ve İç Güvenlik Gaziler Derneği Başkanı Ziya Yener, kurum müdürleri, STK temsilcileri, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları ile vatandaşlar katıldı.
Çelenk sunumundan sonra, Bingöl Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma programı yapıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan programda Bingöl Şehit Aileleri ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Naim Tan tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Çanakkale zaferinin, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, milletimizin nelerin başarabileceğinin en güzel kanıtı olduğunu belirten Tan: “Çanakkale Zaferi, kahraman askerlerimizin, cihanı hayrete düşüren bir iman ve kahramanlık destanıdır. Bu zafer, milletimizin, iman ve azminin, metanet ve gücünün açık bir göstergesidir” dedi.

Övgülerin en güzeline layık olan şehitlerin asla unutulmayacağını ifade eden Tan: “Övgülerin en güzeline layık olan şehitlerimizi asla unutmayacak, milletimizin kalbinde ebediyen yaşayacaklardır. Bu duygularla, Çanakkale’den günümüze kadar bu kutsal vatan toprakları için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.
Açılış konuşmasının ardından Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin kendi aralarında okuduğu “18 Mart 18 Hatmi Şerif”in duası yapıldı. Okunan duanın ardından Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.
Programda İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını ezbere okuyan Bingöl Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencisi Betül İrtegün (5), salondakiler tarafından büyük alkış aldı.

Programda, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü sebebiyle gerçekleştirilen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Programın ardından Vali Yavuz Selim Köşger, Bingöl Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yemekte şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile buluştu.
Bir milleti millet yapan, canını mukaddesat, bayrak, istiklal, vatan ve millet uğruna verebilmesidir diyen Vali Köşger: “Bugün Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümünü kutluyoruz ve şehitlerimize adanmış bir günü idrak ediyoruz. Bugünün anlam ve önemine binaen gerçekleşen programda, oradaki genç kardeşlerimizin sergilediği eserleri izlerken şunu düşündüm, insanın en aziz varlığı canı, candan aziz bir şey yok. Demek ki en aziz varlığımızı ve en sevdiğimizi feda edebildiğimize göre, bizlerin ve milletimizin canından aziz bildiği değerleri var. Mukaddesatı, bayrağı, istiklali, istikbali, vatanı ve milleti var. Demek ki, insanlarımız en sevdiklerini canlarını feda ediyorlar. Bir milleti millet yapan ruhta işte budur. Bir milletin bekasını sağlayan ruh da işte budur. Gerektiği nokta da mukaddesatımız için yüce değerlerimiz için vatan ve milletimiz için gelecek kuşaklar için canınızı feda edebiliyorsanız, sizi diğer milletlerden üstün kılan ruh budur. Çanakkale’de bu ruh yaşandı, İstiklal harbinde ve tarihimizin çeşitli zamanlarında yaşandı” dedi.

Ülkemizin etrafının hiçbir zaman olmadığı gibi kan gölü ve gözyaşı içinde olduğunu ifade eden Vali Köşger konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Biz bu ülkede huzur ve güven içinde yaşıyorsak, bunu şehit olmayı göze alan ve dahası şehit olan kardeşlerimize borçluyuz. Allah onlara rahmet etsin. Allah bu ruhu bize kaybettirmesin. Allah, memleketimize başka acı sıkıntı vermesin, ülkemizden başlayarak, Alem-i İslam’ın ve tüm dünyanın savaşsız, barış ve huzur içinde yaşanılabilir bir hale getirsin.”
Programa Vali Yavuz Selim Köşger’in yanı sıra 49. Komando Tugay Komutanı Piyade Albay Ersin Altay, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Vali Yardımcıları Cevat Gün ve Tunahan Çil, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Bayer, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, kurum müdüleri, stk temsilcileri, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları katıldı.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat