SON DAKİKA

Özsoy Yavuz Kıtay’ın Tutuklanmasına Tepki Gösterdi

Bu haber 18 Mart 2017 - 10:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Bingöl Eş Başkanı Yavuz Kıtay’ın tutuklanmasına tepki gösterdi. Özsoy konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.
Yine Aynı Senaryo;
“Bu defa DBP İl Eşbaşkanı Sayın Yavuz Kıtay tutuklandı. Ülke genelinde partimize yönelik cadı avı devam ediyor referandum tarihine yaklaşırken. Partimizi referandumda çalışamaz hale sokmak için sudan gerekçelerle ve hukuksuz bir şekilde binlerce kişiyi tutukladılar. Referandumdan evet çıkarmak için daha kaç kişinin canını yakacaksınız? Devlet yetkililerine sorsanız ‘terörle mücadele’ gerekçesini öne sürecekler, ama daha önce de söyledik, tekrar söylüyoruz. Bingöl’de ve ülke genelinde HDP ve DBP’ye yönelik tutuklamaların terörle mücadele ile uzaktan yakından bir alakası yoktur. İktidar olma, iktidarda kalma, başkanlık sistemini zor, sindirme ve baskı ile getirmek ile ilgisi vardır. Zorla bu sistemi getirseniz dahi bu memleketi böyle yönetebileceğinizi mi zannediyorsunuz? Bunca zulmün size bir faturası olmayacak mı diye düşünüyorsunuz?”
Nerden Nereye!
Bir yıl önce Türkiye vatandaşlarının vizesiz bir şekilde Avrupa’ya seyahat etme hakkını konuşuyorduk” diyen Özsoy açıklamasını şöyle sürdürdü: “Vizesiz Avrupa her secim öncesi hükûmetin vatandaşa vaadi idi. Bugün cumhurbaşkanı, başbakan ve hükûmetin bakanları Avrupa ülkelerine sokulmuyor, sınır dışı edilip Avrupa’ya giriş yasağı konuluyor. Hükûmetin yanlış politikaları yüzünden nereden nereye geldik. Bağırıp çağırarak dünyaya ayar verebileceğini düşünenler sonunda özür dileyip, yalvar yakar duruma düşüyorlar. Rusya ve Israil ile yaşananlar bunun en yakın örnekleri. Yakında Avrupa’dan hükûmet yetkilileri için yakalama tutuklama kararları çıkarsa şaşmamak lazım. Dış politikada iyice sıkışan hükûmet içeride kendisi gibi düşünmeyen herkese saldırarak sonuç almaya çalışıyor. Aslında hükûmet kocaman bir bataklığın içinde debelenip duruyor ve kendisi ile birlikte tüm ülkeyi derin bir siyasi ve ekonomik bataklığın dibine doğru çekiyor. 16 Nisan referandumunda memleketin bataklığa çekilme durumuna ‘Hayır’ diyerek dur deme şansımız var. Yavuz Kıtay da Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, İdris Baluken, daha önce tutuklanan il eş başkanlarımız ve yöneticilerimiz ve binlerce arkadaşımız gibi bir referandum rehinesidir. Bu gerçeğin bir daha altını çizmek gerekiyor. Koşullar ne kadar zor olursa olsun, bu zulmün önünde diz çökmeyeceğiz.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat