SON DAKİKA

Çapakçur Köprüsü Trafiğe Kapatıldı

Bu haber 16 Mart 2017 - 20:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Uzun yıllardır yapımı gündemde olan Çapakçur Köprüsü 17 Mart Cuma günü saat 12.00 itibari ile trafiğe kapatılarak, yıkım işine başlandı.
Özellikle araç sürücülerinin cuma gününden itibaren Çapakçur Köprüsünün kapalı olacağını göz önünde bulundurarak trafiğe çıkmaları gerekiyor.
Bingöl Valiliği tarafından köprünün trafiğe kapanacağı tarih ve çalışma boyunca trafiğin sağlanacağı güzergahların belirtildiği yazılı bir açıklama yapıldı.
Cuma Günü Saat 12.00’da Kapatılacak
Yapılan açıklamada, “Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü bakım ağında bulunan Bingöl şehir geçişlerindeki Çapakçur Köprüsü Yapım İşi çalışmalarına daha önceden planlanan takvim gereği 17.03.2017 Cuma günü saat 12.00’da yol trafiğe kapatılarak başlanılacaktır” ifadeleri kullanıldı.
Yeni Geçiş Güzergahları
Köprünün yapımı esnasında trafiğin sağlanacağı alternatif yollar ile ilgili yapılan açıklamada “Viyadük yapım çalışmaları boyunca trafiğe kapatılacak olan yoldaki transit trafiğin yeni yapılan Genç Kavşağı üzerinden Havalimanı-Genç yoluna yönlendirilmesi; yerel trafik için Şişmantürk Kavşağındaki alt geçidin kullanılarak, Belediye’ye ait imar yolu olan Cumhuriyet Caddesi üzerinden şehir merkezine yönlendirilmesi suretiyle trafiğin akışı sağlanacaktır. Ayrıca, acil geçişler için (İtfaiye, Ambulans vb.) DSİ içme suyu geçişlerinin bulunduğu Çapakçur Deresi üzerinde bulunan Devlet Su İşlerine ait kamulaştırma koridoru üzerinde hazırlanan servis yolundan ulaşım verilecektir” denildi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat