beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Çakırtaş’ın Kitabı Dünyanın Her Yerinde

Bu haber 15 Mart 2017 - 21:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Önder Çakırtaş’ın editörlüğünü yaptığı Ideological Messaging and the Role of Political Literature (İdeolojik İleti ve Politik Edebiyatın Rolü) kitabı, Amerika’daki seçkin bir yayınevi tarafından basılarak tüm dünyada satışa sunuldu.
İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Önder Çakırtaş’ın editörlüğünü yaptığı akademik çalışması, Amerika’nın önde gelen yayınevlerinden biri olan IGI Global Publishing tarafından çıkarılmak üzere yayınlandı.  Tüm dünyada satışa sunulan kitap, edebiyat kuramları, ideolojik dil ve politik dil kullanımı ile ideoloji ve politikanın edebi metinlerdeki yansımalarını irdeleyen bölümlerden oluşuyor.  Kitap, aynı zamanda dünyada edebiyat alanındaki farklı akademisyenleri buluşturuyor. Basım ve dağıtımı Hersley’deki IGI Global tarafından üstlenilen çalışma, Ideological Messaging and the Role of Political Literature (İdeolojik İleti ve Politik Edebiyatın Rolü) başlığıyla okuyuculara sunuldu.
Kitap hakkında değerlendirmelerde bulunan Çakırtaş, “Politik ajandaları kitlelere ulaştırmak için birçok yol vardır, bunların önde gelenlerinden biri de edebiyattır. Edebiyat yoluyla, birçok ideolojik ve politik mesaj toplumlara ulaştırılır. Ideological Messaging and the Role of Political Literature, çağdaş siyasal mesajların yazınsal metinler aracılığıyla nasıl tasvir edildiğinin ve yorumlandığının detaylı bir analizini sağlar. Yazınsal üretim, cinsiyet temelli sosyo-politik konumlanış, kimlik ve seyahat politikaları, çevre politikaları ve ideolojik dil gibi konuları edebi metinler bağlamında ele alan bu çalışma, politik iletiler ve bunların topluma etkileri hakkında daha fazlasını keşfetmek isteyen araştırmacılar, akademisyenler, öğrenciler ve profesyoneller için uygun olan derinlemesine bir analizdir” ifadelerini kullandı.
On üç alt bölümden oluşan kitapta, Önder Çakırtaş’ın katkısının yanında Amerika, İngiltere, İtalya, İspanya, Arjantin, Arnavutluk, Hindistan ve Azerbaycan ülkelerinden çeşitli edebiyat akademisyenleri de katkıda bulundu.

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat