SON DAKİKA

Bingöl Sanata Doyacak

Bu haber 15 Mart 2017 - 21:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi 10. Yıl Etkinlikleri kapsamında çok sayıda konferans, panel ve etkinliklerle Bingöl’ü bilim, sanat ve edebiyata doyuracak. Bunlardan en önemlilerinden biri olan ve Bingöl Belediyesinin de katkılarıyla 16-17 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan ‘Yüzenada Edebiyat Günleri’  ile Bingöl edebiyat kokacak.
10. yılını dolduran Bingöl Üniversitesi, 10. yaşını çeşitli etkinliklerle kutlayacak. Kutlamalar çerçevesindeki en önemli etkinliklerinden biri olan Yüzenada Edebiyat Günleri, bütün Bingöl halkına açık olacak. Edebiyat günlerinin ilk günü olan 16 Mart Perşembe günü saat 14:00’da ‘Ali Haydar Haksal ve Yedi İklim’ isimli panelde Prof. Dr. Erdoğan Erbay, Prof. Dr. Mehmet Törenek, Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Osman Bayraktar ve Alim Kahraman Bingöllülerle buluşacak. Panelin adresi ise Bingöl Üniversitesi Enstitüler Konferans Salonu olacak.
Edebiyat günlerinin ikinci günü olan 17 Mart Cuma, üç ayrı oturumun gerçekleşeceği gün olacak. İlk oturumda ‘Doğu Medeniyetinin Batıya Etkisi’ konulu konferans düzenlenecek. Saat 10.00’da başlayacak olan konferansın konuşmacısı Bingöllü şair ve yazar Ali Haydar Haksal olacak. Aynı günün ikinci oturumu saat 14:00’da başlayacak. ‘Günümüz Türkiye Şiiri’ konulu panel ile devam edecek olan programa Hüseyin Akın, Metin Kaygalak, İdris Ekinci, İsmail Söylemez ve Mehmet Özger konuşmacı olarak katılacak. Bu panel de Bingöl Üniversitesi Enstitüler Konferans Salonunda düzenlenecek.
Edebiyat günlerinin kapanışı ise yine aynı gün Bingöl Belediyesi Kültür Merkezinde yapılacak. Saat 19:00’da başlayacak olan ‘Şiir Dinletisi’ programının katılımcıları Nurettin Durman, Hüseyin Akın, Metin Kaygalak, İdris Ekinci, İsmail Söylemez, Mehmet Özger, Ömer Berdibek, Eyüp Akyüz, Hasan Fahri Tan, Gökhan Serter ve Mehmet Tepe gibi güçlü isimlerden oluşacak.
Yapılan açıklamada Yüzenada Edebiyat Günleri’ne bütün Bingöl halkı davet edildi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat