SON DAKİKA

Müstesna Şair Mehmet Akif Anlatıldı

Bu haber 14 Mart 2017 - 17:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesinde düzenlenen “Müstesna Şair Mehmet Akif” isimli konferansta konuşan Yazar Metin Önal Mengüşoğlu,  Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitler sundu. Yazar Mengüşoğlu, “Yaşadığımız zaman için de Mehmet Akif gibi birinin mücadelesine şiddetle ihtiyacımız var” dedi.
Bingöl Üniversitesi Enstitüler Konferans Salonunda düzenlenen programa Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Üniversite Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Olgun,  İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Müftüsü Mecit Can, Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas, kurum müdürleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, Bingöl’de geçen yıl ilkokullar arasında düzenlenen İstiklal Marşı’nı en iyi okuma yarışmasında birinci olan Bismanur Uslu tarafından İstiklal Marşı’nın 10 kıtası okundu.
İstiklal Marşının okunmasının ardından Yazar Metin Önal Mengüşoğlu, gerçekleştirdiği konferansta Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitler sundu.
Akif’in Boş Zamanı Yoktu
Mengüşoğlu, Mehmet Akif’in düşündüğünü yaşayan ve yaşadığını düşünen biri olduğunu belirterek, “Akif boş zaman kavramına kızardı. O, Allah’tan başkasının önünde eğilmemiş ve hep çalışmıştır. O, Kur’anlı bir evde yetişmiş ve hayatı yalnızlıkla geçmiştir. Mehmet Akif’,  yalnız bir adamdı. Akif’te en ufak bir yobazlık, tutarsızlık, yalan ve riya bulunmazdı. Mehmet Akif’e  boş zamanlarında ne yaparsın diye sorumuşlar, çok  hiddetleniyor; ‘benim boş zamanım olmaz ki, Müslümanın boş zamanı olmaz’ diyor.  Allah’ın insana lütfettiği ikramların en büyüklerinden biri zamandır. Çok çabuk geçip gitmektedir. Hepimizin sırtından, omuzlarından, hayatından ve ömründen akıp gitmektedir” şeklinde konuştu.
Bütün Müslümanlar İslam Milletinin Ehlidir
Mehmet Akif’i “Tek başına bir ümmet” olarak değerlendiren Mengüşoğlu, Akif’in İnsani yönünü şöyle anlattı: “Zamansız bir adamdı. ‘Boş zamanlarınızda ne yaparsınız’ diye soranlara set çıkıp ‘boş zamanım yok’ diyen bir kişilikti. Hiçbir zaman şovenist ve faşist olmamıştır. Asla kavmiyetçi olmadı, Milliyetçi kavramını kurmuyorum. Çünkü Millet kelimesi Kur’an’ın kelimesidir. Bütün Müslümanlar İslam milletinin ehlidir. İslam Milleti muhtelif kavimler den mürekkeptir. İkinci Millet küfür milletidir, küfür milleti de muhtelif kavimler den mürekkeptir. Küfür milletinin de içinde Türk, Kürt, Arap, Arnavut vardır, İslam milletinin içinde de Türk, Kürt, Arap, Arnavut vardır. Irka dayalı bir milliyetçiliği hiçbir zaman sevmedi.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat