SON DAKİKA

Bingöl'den Hollanda'ya Tepki

Bu haber 14 Mart 2017 - 23:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, kentteki çeşitli STK’ların desteğiyle basın açıklaması düzenleyerek, Hollanda ve Almanya’ya tepki gösterdi.
Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü öncülüğünde yapılan basın açıklaması metnini Sosyal Hizmet Merkezinde görevli Sosyolog Handan Çiftçi okudu.
16 Nisan’da gerçekleşecek olan Anayasa referandumunun yurtiçinde ve yurt dışında ilginç tartışmalara ve gelişmelere yol açtığını belirten Çiftçi, “İçerde seçim atmosferine olağan bir hava sürerken dışarda özellikle Almanya, Hollanda ve Avusturya gibi AB ülkelerinde akıl ve hukuku zorlayan gelişmelere şahit oluyoruz” dedi.
Bakan Kaya’ya Destek
Hollanda’da çirkin muamelelere maruz kalan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya destek açıklamasında bulunan Çiftçi, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanının Hollanda ve Almanya’daki vatandaşlarımızca buluşma toplantıları, uçakların inişleri, bakanımızın konsolosluğa girişleri engellendi ve toplanan Türk vatandaşları zor kullanılarak dağıtıldı. Hollanda polisleri itleri ve atları kullanarak tam bir terör estirdi. Hatta özel olarak bir günlük olağanüstü hal ilan ettiler. Yaşadığımız gelişmeler bütün Dünya’yı en az yarım asırdır demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğü ve özgürlük gibi cazip kavramlarla kuşatan AB ülkelerinin ne kadar samimiyetsiz ve tutarsız olduğunu ve gerçek suratını örten maskenin düştüğünü ortaya koymuştur” şeklinde konuştu.
Hollanda ve Almanya’ya Tepki
“Bazı AB ülkelerinin Türkiye’de yapılacak bir referandumda taraf olmaları açıkça ve kabaca iç işlerimize bir müdahaledir” diyen Çiftçi, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hollanda ve Almanya’nın bu barbar yaklaşımı, ülkemizin aydınlık yürüyüşüne engel olamayacaktır. Avrupa’da yükselen yabancı düşmanlığı, islamofobi, milliyetçilik ve göç karşıtı gibi durumlar AB için yakın gelecekte büyük bir felaket ve hezimete yol açacaktır. Bizler, bakanlarımıza ve ülkemize yönelik bu barbarca ve hukuk dışı girişimleri şiddetle kınıyoruz. Avrupa ülkeleri, ülkemizi ve halkımızı aşağılamaktan vazgeçerek eşit ve medeni bir çizgiye hemen dönmeli, ülkemizden ve halkımızdan özür dilemeli ve sorumluları hesap vermelidir.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat