SON DAKİKA

Solhan’da 80 Aileye Yardım Yapıldı

Bu haber 13 Mart 2017 - 21:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Solhan ilçesinde 60 aileye Beşir Derneği, 20 aileye de Çağrı Der tarafından olmak üzere toplam 80 aileye yardım yapıldı.
Besir Derneği Solhan temsilciliği; Ocak, Şubat ve Mart aylarında Solhan’da ihtiyaç sahibi 60 aileye; bakliyat, un ve et yardımı ulaştırdı. Solhan’ın birçok farklı noktasında ihtiyaç sahiplerine yardımlarını ulaştıran Beşir Derneği,  faaliyetlerini ara vermeden sürdürüyor.
Yapılan yardımlar hakkında bilgi veren Beşir Derneği Solhan Sorumlusu Suat Kurtuluş: “Beşir Derneği olarak Solhan’ımız başta olmak üzere tüm Türkiye ve yurt dışında yardımlarımızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık ve ulaştırmaya devam ediyoruz. Bu bereketli yolda, ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarımızı siz hayırseverlerimizle birlikte devam ettirme arzusundayız. Bağışçılarımız ve gönüllülerimizin desteği ile her geçen gün faaliyetlerimizi artırarak, hayra vesile olmaya devam etmek istiyoruz. Hayırseverlerin desteği ile Ocak, Şubat ve Mart aylarında Solhan’da 60 aileye yardım ulaştırdık. Yapmış oldukları bağışlarıyla mutluluğa vesile olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz.” ifadeleri kullandı.
Solhan’da faaliyet yürüten Umut Kervanı Platformu üyesi Solhan Çağrı Der ise Şubat ayı içerisinde 20 aileye gıda yardımında bulundu.
Yardımlar hakkında yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “İmkanlar ölçüsünde, hayırseverlerin verdiği desteklerle, üye ve gönüllülerimizin katkılarıyla Şubat ayında 20 mağdur aileye yardımda bulunduk. Mağdur ailelere sıcak bir aş, içten bir tebessüm olabilmek, maddi değerlerle ölçülemeyecek derecede hayati öneme sahiptir. İnsanlık, bugün depresyondadır. Depresyon ilaçları kullanmak giderek yaygınlaşmaktadır. Bunun çözümü için pratik bir adım,  mağdurlarla yardımlaşma ve dayanışmadır. Bu hayırlı faaliyet vesilesi ile şükür nimeti artmakta ve Yüce Rabbimizle arasında perde olmayan fakirden de dua almanın feyzine erişilmektedir. Yüce Rabbimiz bu hayırlı işin herhangi bir yerinden tutan, elini taşın altına atan, gayret gösteren herkesten razı olsun.”
Solhanın Sesi Gazetesi

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat