SON DAKİKA

Askeri Alanın Belediyeye Devri Tamam!

Bu haber 13 Mart 2017 - 10:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Uzun yıllardır tartışılan askeri alanın belediyeye devri sonunda gerçekleşti.
Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi 12 Mart Pazar günü Bingöl’deki basın mensupları ile bir araya geldi. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Barakazi, askeri alanın belediyeye devrinin tamamlandığını açıkladı.
Protokol İmzalandı
Askeri alanla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Başkan Barakazi, 2 Mart 2017 tarihinde askeri alanın devriyle ilgili protokolü imzaladıklarını söyledi.
Barakazi, “Bugüne kadar 7-8 belediye başkanı buranın devriyle ilgili uğraştığını biliyoruz. Birçok belediye başkanımıza belli bir aşamaya getirdikten sonra maalesef bu askeri alandan istenen arazi bir türlü devri gerçekleşmedi.  2 Mart günü Ankara’da protokolü imzaladık. Protokolün imzasını takiben yazı hemen başbakanlığa yazıldı” dedi.
“Karar çıktıktan sonra biz buraya inşallah başlayacağız” diyen Barakazi, şunları söyledi: “Bu alanda üç temel parça var. Birincisi o alanda yer alan yolları genişlettik. Ayrıca fazladan iki yol daha attık. Mevcut yolları genişlettik, iki yol daha attık. Biri bağlantı yolu biride boydan boya bir yol. İkinci kısım ise belediye hizmet alanıyla ilgili kısım. Belediye binamızı yapacağımız kısım ile bu yolların mülkiyeti yine hazinede kalma koşuluyla kamu kurumlarına kullanım amaçlı verilen yerlerdir. Üçüncü kısım ise üç bin metreye yakın alanı ticari olarak değerlendireceğiz. Ticari alan olacak üst kısım direkt Telekom’a, PTT’ye ve diğer yandan kavşak kısmında bulunan kısımdır”
“Çarşı Rahatlayacak”
Ticari alanlarla birlikte çarşının rahatlayacağını kaydeden Başkan Barakazi, şunları söyledi: “Çarşının güzel bir rahatlatma sağlayacağını düşünüyoruz. Ticari alanla ilgili henüz sabit bir projemiz yoktur. Birtakım fikirler var. Buraya AVM yapılmasıyla ilgili. Şu ana kadar sabit bir projemiz olmadı. Bilindiği üzere Abdulkadir Sarı Parkında bir AVM düşünülüyor. Termal turizm ile bütünleşik bir şekilde. Eğer o yapılırsa Bingöl’ün ikinci bir AVM’yi kaldıramayacağı gibi bir düşüncemiz var. Bu şu an düşünceyle sınırlıdır.”
“Bingöl’e Hayırlı Uğurlu Olsun”
Başkan Barakazi, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Askeri alanla ilgili olarak 2 Mart 2017 tarihinde protokolünü imzaladığımız arazilerin bu hafta içerisinde yazısı çıkacak. İnşallah oraya başlayacağız. Protokolde en önemli huşu şu; ‘Önce tesislerimiz yapılacak, sonra burada işlem yapabileceksiniz’ diye. Şöyle bir madde istedik koydular; Bunları eş zamanlı olarak yapma. Önce bir duvarla söz konusu alan askeriye kısmından ayrılacak, biz burayı yaparken onların ihtiyacı olan tesisleri de eş zamanlı olarak ihale edip yapacağız. Böylece zaman kaybımız önlenecek. Bingöl’e hayırlı uğurlu olsun. Diğer kısımlarla ilgili de başvurumuz var. Ne zaman sonuçlanacağını bilmiyoruz. Onunla ilgili de çaba göstereceğiz. Çok basit gibi görünüyor ama askeriyeden arazi alma gerçekten çok zor. Ama Ankara’ya her gidişimde Kalkınma eski Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’ı rahatsız etmişim. Cevdet beyin ısrarı ve uğraşıyla rahat hareket ettik. Onun desteği olmasaydı yoksa çok zordu. Bununla ilgili şöyle bir prosedür var; Anlaşmaya varıldığında protokolü burada tugay komutanıyla imzalamamızı isteyeceklerdi. O prosedür sırf 6 ay sürüyor. Onu da kısaltmak için defalarca bakan beyden destek aldık. Sağ olsun oda desteğini esirgemedi. Direkt orada ilgili İnşaat Emlak Genel Müdürü olan komutanla imzalayarak bu süreci de kısaltmış olduk. Bu alanın devri biraz uzun sürdü. Uzun sürmesinin sebebi de 15 Temmuz’dan önce buradaki tugay komutanının Malatya İnşaat Emlak Dairesiyle birlikte bir iptal kararı vermişti, o yüzden süreç uzun sürdü. Süreci neredeyse baştan tekrar ele almak zorunda kaldık. Bundan dolayı Savunma Bakanı Fikri Işık’a, eski Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz’a ve şuanda orada müsteşar olan sonra sivil müsteşara, Milli Emlak Genel Müdürüne çok teşekkür ediyorum. Çok ciddi bir çaba sarf ettiler, destek verdiler.”
Şehrin en gözde yerinde bulunan alanın belediyeye devri ve devamında şehir merkezine dahil edilmesi ile birlikte Bingöl çarşısı rahat bir nefes alacak. Fakat buranın imarı oldukça önemli. Plansız projesiz bir yapılaşma ileride telafisi imkansız sonuçlar doğurabilir.
Bingöl Net olarak alanın devrine ilişkin görüştüğümüz vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdiler. Vatandaşlardan birinin açıklamaları ise dikkate değerdi:
“Bingöl halkının sayın başkandan tek isteği buranın güzel bir plan ile imara açılması ve 50 yıllık 100 yıllık vizyon ile hareket etmesidir. Sayın Barakazi unutmamalıdır ki bu askeri alanın belediyeye devri onun başarısıdır ve buranın imarı da onun eseri olacaktır. Selefi Serdar Atalay’ın Bingöl’e attığı en büyük kazık olan TOKİ alanının acısı henüz tazeyken bu haklı serzenişimize kulak verilmesini temenni ediyoruz.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat