SON DAKİKA

Birlikte Yürüyoruz, Birlikte Aşıyoruz!

Bu haber 12 Mart 2017 - 12:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de “Aşmak İçin Hareket” Kampanyası Çerçevesinde “Birlikte Yürüyoruz, Birlikte Aşıyoruz!” Etkinliği Düzenlendi.
Cumhurbaşkanlığı himayesinde Türkiye Beyazay Derneği tarafından Gençlik ve Spor, Aile ve Sosyal Politikalar ile Milli Eğitim Bakanlıklarının destekleriyle yürütülen “Aşmak İçin Hareket” kampanyası çerçevesinde düzenlenen ‘Birlikte Yürüyoruz, Birlikte Aşıyoruz!’ programı düzenlendi.
Etkinliğe Vali Yavuz Selim Köşger, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı E. Milletvekili Lokman Ayva, Bingöl Belediye Başkanvekili Ragıp Atala, Türkiye Beyazay Derneği Bingöl Şube Başkanı Sema Kırmızıkaya, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Çakan, engelli dernekleri ve vatandaşlar katıldı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda düzenlenen programda konuşma yapan Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı E. Milletvekili Lokman Ayva: “Engelli ve engelsiz bireyler spor yaparak, tanışacaklar, kaynaşacaklar. Aralarındaki ön yargıları, dışlanma ve aşağılama duygusunu aşacaklar. Kampanya kapsamında omuz omuza durarak, bütün Türkiye’ye engelli ve engelsizler birlikte yaşayabilir, birlikte etkinlik yapabilir, hayatı paylaşabileceklerini gösterdik. Bunu bütün Türkiye’ye yaymaya çalışıyoruz” dedi.
Programda yaptığı konuşmasında esas engelin gönüllerdeki engel olduğunu vurgulayan Vali Köşger: “Esas engelin gönüllerdeki engel olduğunu, diğer engelin her zaman etkisizleştirilebileceği gösteren çok kıymetli engelli aileleri ve engelli kardeşlerim, hepinizi saygıyla selamlıyorum. ‘Aşmak İçin Hareket’ programı bugün Bingöl’de gerçekleştiriliyor. Bu programın gönüllerimizdeki engeli kaldırma noktasında bizlere çok büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum. Her zaman söyleye geldiğim bir durum var. Gelişmiş, kalkınmış, modern toplumlarda, tüm insanlarını memnun eden toplumlarda, hiçbir bireyin kıymeti diğerlerinden farklı değildir. En kırılgan, en zayıf kesimi ne kadar iyi eğitebiliyor, ne kadar topluma kazandırabiliyor, dahası onları kendi hayatlarında ne kadar mutlu kılabiliyorsa o toplum o kadar gelişmiş bir toplumdur. Bizim medeniyetimiz, kanadı kırık göçmen kuşlar için vakıf kuran bir medeniyet. Biz böyle güzel bir medeniyetin mensubuyuz. Bizlerde bu yolda gayretkâr olmalıyız. Bu noktada hepimize vazifeler düşüyor. Bu işe önderlik eden herkese, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu etkinliklerin etkisinin de artarak devam edeceğini düşünüyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından vatandaşlar, engelli bireylerle basketbol maçı gerçekleştirdi. Renkli görüntülerin oluştuğu etkinlikte vatandaşlar ile bir araya gelen Vali Köşger, engelli vatandaşlarla beraber ok atma, masa tenisi ve satranç oyunları oynadı. Etkinlikler gerçekleştirilen ödül ve plaket takdiminin ardından sona erdi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat