SON DAKİKA

Vali Köşger'den 12 Mart Mesajı

Bu haber 11 Mart 2017 - 20:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Mesajı yayınladı.
“12 Mart 1921… Şanlı İstiklal Mücadelemizin, büyük kahramanlığımızın, azim ve fedakârlıkla elde edilen Kurtuluş Zaferimizin bayraklaştığı, vatan şairimiz merhum Mehmet Akif ERSOY’un yazdığı İstiklal Marşı’nın kabul edildiği gün…” hatırlatmasında bulunan Köşger, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Mehmet Akif ERSOY, 96 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin isteğiyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın açtığı yarışmaya katılarak devletimizin ve milletimizin bağımsızlığının sembolü olan “İstiklal Marşımızı” yazmıştır.
Mehmet Akif ERSOY, sadece yazdığı İstiklal Marşı ile değil, şahsiyeti, yüksek ahlâkı, örnek kişiliği, vatan ve millet sevgisi ile gösterdiği mücadele azmi ile vatan mücadelesine yaptığı katkılarıyla, bugün olduğu gibi yaşadığı dönem içerisinde de saygın bir şahsiyetti. O zor dönemlerde aziz milletimizin çektiği sıkıntıları bizzat yaşayan Mehmet Akif ERSOY, “Milli Ruh” heyecanı içerisinde Kurtuluş Mücadelesinde aktif rol oynamış ve sonrasında da kurtuluş sembolümüz olan İstiklal Marşımızı yazmıştır.
Mehmet Akif ERSOY, içinde yaşadığı toplumun milli ve manevi değerlerini çok iyi bilmektedir ve yazdığı İstiklal Marşı şiiri ile bu milletin duygu ve düşüncelerine en güzel şekilde tercüman olmuştur. Aziz Milletimiz, en çetin günlerde “Milli Ruh” heyecanına bürünmüş ve o zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde atlatmışlardır.
Aziz Milletimizin yüzyıl öncesinde sahip oldukları bu Milli Ruh heyecanına, bugün bizlerin de ihtiyacı vardır. Zira yüzyıl önce birlik ve beraberliğimizi hedef alan şer odakları, bugün de güzel ülkemizin ve aziz milletimizin huzurunu bozmak için çalışmaktadırlar. Geçmişini iyi okuyamayan, geleceğini iyi yazamaz. Tarih boyunca bir ve beraber olduğumuz zaman neleri başarabildiğimizi, bizleri tarih sahnesinden silmek isteyen iç ve dış mihrakları nasıl bertaraf ettiğimizi iyi okumalıyız. İyi okumalıyız ki, gelecek nesillerimize bu vatanın hangi badireler neticesinde kurulduğunu iyi aktarıp, çocuklarımıza bu Milli Ruh bilincini aşılamalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 96. yıl dönümünü kutlarken başta Kurtuluş şairimiz merhum Mehmet Akif ERSOY olmak üzere; bu destanı yazdıran tüm ecdadımızı rahmet ve şükranla yâd ediyorum.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat