SON DAKİKA

Kız Öğrenciler Güzel Kur'an-ı Kerim Okuma Yarışmasına Katıldılar

Bu haber 10 Mart 2017 - 22:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde “İmam Hatip Liseleri Arası Güzel Kur’an-ı Kerim Okuma Yarışmaları” yapıldı.
Belediye Kültür Merkezi konferans salonunda yapılan yarışmaya İl Milli eğitim Müdürü Kadri Engin, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger’in eşi Fatma Köşger, Milli Eğitim MüdürüKadri Engin’in eşi Ayfer Engin, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin eşi Pervin Barakazi, Şube Müdürü Mehmet Arslan, okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.
Yarışmadan önce bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, “Değerli meslektaşlarım geleceğimizin teminatı çok sevgili öğrencilerimiz, Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen ve her yıl Mart, Nisan ve Mayıs aylarında yapılan mesleki yarışmalarımızın bugün ikincisini gerçekleştireceğiz. Dün merkez imam hatip lisesi koordinesinde Genç Sala, Genç Bilaller ve Kur’an-ın Genç Muhafızları il yarışmalarımızı yaptık. Bugün bu salonda inşallah Genç Nida Kız İmam Hatip Liselerimiz arasında güzel Kur’an-ı Kerim okuma yarışmamızı gerçekleştireceğiz. Bu nedenle salonumuzda bulunan siz değerli tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyor saygılarımı sunuyorum. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu hususta öğrencilerimizi çalıştıran, onları dinleyen ve yarışmaya hazır hale getiren tüm meslektaşlarıma ve idarecilerime teşekkür ediyorum. Kur’an-ı Kerim insanlığın kurtuluşu için insanların ihtiyaçlarına göre en son gönderilen kitap olduğu, Kur’an okumanın bir sanat olduğu, asırlardan beri Kur’an-ı Kerim’in doğru ve güzel okunması, ezberlenmesi ve sonraki nesillere öğretilmesi için dünyanın her bir yerinde Cami halkaları oluşturulmuş, okullar, medreseler, fakülteler gibi eğitim kurumları açılmıştır. Genel Müdürlüğümüz tarafından Kur’an-ı Kerim yarışmaları yaklaşık 32 yıldır aralıksız yapılıyor. Sevgili gençler Kur’an-ı Kerim’i güzel okumak bir nasip meselesidir. Kur’an-ı Kerim okuyan herkes her zaman bir adım öndedir. Bu nedenle siz zaten öndesiniz efendimiz sizleri övmüştür, o yüzden bu yarışmaya katılan her öğrencimiz birbirinden değerlidir. Ve bunun için biz bu yarışmalara birincisi olmayan herkesin birinci olduğu yarışmalar diyoruz. Bizler mukaddes kitabımızı seviyoruz; öğreteni seviyoruz, öğreneni, dinleyeni seviyoruz. Bu yarışmanın hayırlara vesile olmasını diliyorum, tüm yarışmacı öğrencilerimize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Düzenlenen yarışmada Merkez Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sümeyye Çağatay birinci, Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yeter Bozkurt ikinci, Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Derya Mocu üçüncü oldu.
Dereceye girenlere Fatma Köşger, Ayfer Engin ve Pervin Barakazi tarafından çeşitli ödül ve hediyeler verildi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat