beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Satıcı: Kadınların Kararı Hayır

Bu haber 07 Mart 2017 - 23:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bingöl Kadın Kolları başkanı İlksen Satıcı, referandum süreci ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.
Satıcı, yaptığı açıklamada, “Tüm bu tuzaklara karşı, kadınların kararı hayır! Türkiye Büyük Millet Meclisini kadına seçme ve seçilme hakkının verildiği Meclisten, kadın vekillere söz hakkı verilmeyen, kadın vekillere şiddet uygulanan bir meclise dönüştürdüğünüz, bu utanca, bizleri de tanık ettiğiniz için, kadınların kararı hayır! Yap- boz tahtası haline getirdiğiniz eğitim sisteminde, sadece 2015-2016 eğitim öğretim yılında 1430 bin 62 kız çocuğu okula devam etmemiştir. Artık çocuklarımız heba olmasın diye kadınların kararı hayır! Son on yılda 482 bin 908 kız çocuğu zorla evlendirilmiş, son on beş yılda çocuklara cinsel istismar %434 artmıştır. Artık çocuk gelinler, çocuk işçiler olmasın tarikat yurtlarında çocuklarımız yanmasın, tacize, tecavüze uğramasın diye, kadınların kararı hayır!203 yılında Antidepresan kullanma kutu sayısı 14 milyon iken, bu sayı 2015 yılında 55 milyona ulaştı. Mutsuz insanlar yarattınız mutsuz bir toplum yarattınız. Artık insanlar mutsuz olmasın diye, kadınların kararı hayır! Canımız istediğinde kahkaha atalım, sokağa ‘da çıkalım parkada gidelim, kimse bize iffetsiz demesin! İstediğimiz kadar çocuk doğuralım, ya da doğurmayalım, kimse bize eksik kadın demesin! Haksızlara ses verelim, Ama polis gazı copu, yemeyelim! Bunları bize yaşattığınız için kadınların kararı hayır! Biz biliyoruz ki; 16 Nisan en çok kadınlar için önemli, ya güneşin aydınlığı Ya ortaçağ karanlığı!.. Güneşin aydınlığı var iken, neden ortaçağ karanlığı?.. İşte bu yüzden, kadınların kararı hayır! Nüfusun yarısı biz kadınlar; 16 Nisan da geleceğimiz ‘’hayır’’ına, sayımızda yeter… Gücümüzde yeter… Haydi, kadınlar, sesimizi gücümüzü birleştirelim, Eşit ve özgür günler için kucaklaşıp, geleceğimizi birlikte inşa edelim. 8 Mart Dünya emekçi kadınlar gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat