SON DAKİKA

Kayak Festivali'ne Yoğun İlgi

Bu haber 06 Mart 2017 - 11:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Bingöl’ün tanıtımına katkı sağlaması amacıyla 2.si düzenlenen Hesarek Kayak Festivali, yoğun katılımla gerçekleşti. Halat çekme yarışı, kızak çekme yarışı, konser ve çeşitli etkinliklerin düzenlediği festival, renkli görüntülere sahne oldu.
Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Bingöl’ün tanıtımına katkı sağlaması amacıyla Hesarek Kayak Merkezinde 2.Geleneksel Hesarek Kayak Festivali düzenlendi.
Hafta sonu gerçekleştirilen festivale, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kurum müdürleri, vatandaşlar ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Burada konuşan Yılmaz, “Bu dağlarda geçmişte bu tür ortamlar maalesef yoktu. Bu dağlar çok farklı şekillerde konuşuluyordu. Şimdi gençlerimizin bir araya geldiği, halkımızın kışın gelip eğlendiği, çocuklarımızın spor yaptığı çok güzel ortam oluşmuş durumda. Bunu görmekten büyük memnuniyet duyuyorum” dedi.
“Fiziki işler yapılır, önemli olan bunları insanla buluşturmak.  İnsanla buluşmadığı sürece, hiçbir şeyin değeri yok” diyen Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizler buraya geldiğimiz sürece, gençlerimiz, öğrencilerimiz, köylülerimiz, şehirden insanlarımız gelip bu tesisleri kullandığı sürece, amacına ulaşmış olacak bu tür yatırımlar. Biz şuna inanıyoruz; her şey insan için. Devlette insan için, kurumlarda insan için, yatırımlarda insanımız için, insanlarımızın hayatını güzelleştirmek, zenginleştirmek için, kardeşliğimizi pekiştirmek için, birliğimizi pekiştirmek için. Bugün bu manzarayı burada görüyorum, cenabı Allah’a şükür ediyorum. Hesarek Kayak Festivali henüz geleneksel olmadı. 5’nci, 6’ncıyı görelim ondan sonra. Bu tesisteki etkinlikler inşallah her yıl daha da iyiye gider. Kayak merkezinin bulunduğu dağlık alanları ağaçlarla buluşturacağız. Öte yandan özel sektörün de gelip yapacağı yatırımlarla, tesislerle Bingöl kış turizminde Türkiye’nin iddialı illerinden biri haline Allah’ın izniyle gelecek. Gençlerimizden de, sporcularımızdan da dereceler bekliyoruz. Geleceğe ne kadar umutla bakarsak, o kadar başarılı oluruz inşallah. Gençlerimiz başta olmak üzere bütün bunlarla Bingöl ve Türkiye geleceğe çok daha emin adımlarla yürüyecek.”
“Gençlerin Stres Atmaya Hakkı Var”
Etkinlik sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Bingöl Belediyesi Başkanı Yücel Barakazi, festivalin geleneksel hale getirildiğini söyledi. Barakazi; “Geçen yıl da bir festival yaptık ama bu yıl çok daha görkemli, çok daha canlı ve büyük bir katılımla gerçekleşiyor. Böyle bir katılım görünce gerçekten çok mutlu oluyoruz. Bingöllülerin, özellikle gençlerin stres atmaya hakkı var. Gençlerin bu ihtiyacını karşılamak üzere festival yapıyoruz. Ayrıca bu tesisleri bizlere kazandıran hükümetimiz, devletimiz, gençlik ve spor il müdürlüğümüz ve bütün devlet yetkilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Halaylar Çekildi, Yarışmalar Yapıldı
Başkan Barakazi ve beraberindekiler, festivale katılan vatandaşlarla hayal çekerek fotoğraf çekildi. Renkli   görüntülerin oluştuğu festivalde, yamaç paraşütü, halat çekme yarışı, kızak çekme yarışı ve çeşitli etkinlikler düzenlendi. Yarışmalarda derece alanlara ödülleri verildi. Mahalli sanatçıların sahne aldığı festivalde katılımcılara ücretsiz sucuk ekmek ikram edildi.
sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat