SON DAKİKA

Yedisu Kaymakamı Güzgülü Köyü’nü Ziyaret Etti

Bu haber 03 Mart 2017 - 15:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yedisu Kaymakamı Salih Kalkan, Kurum Amirleri ile birlikte Yedisu ilçesine bağlı Güzgülü Köyü ve Mezralarını ziyaret edip, 2010 yılında faaliyete giren Cem Evi ve Kültür Merkezi’ nde vatandaşların sorunlarını dinledi.
Güzgülü Köyü Muhtarı Şahhaydar Mergen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, köyde Cem Evi olmasına rağmen köyde dede ve imamlık yapabilecek kimsenin olmamasından dolayı dışarıdan din görevlisinin getirildiğini ve köylülerin bu konudaki mağduriyetlerinin giderilmesi için Kaymakam Salih Kalkan’ dan yardımcı olmalarını talep etti.
Köy sorunlarını dinleyen Kaymakam Kalkan; “Köyümüzde yaptığım incelemede, Güzgülü köyü dağınık bir yerleşime sahip olup kırsal kesimdeki halkın çoğu yoksul, sıcakkanlı ve misafirperver olduklarını ve bu ziyaretten memnun olduğumu belirtmek istiyorum” dedi.
Halen çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı imkanları ile yoksul ailelere yardım yapılacağını belirten Kalkan, Cem Evi ve Kültür Merkezinde yaptığı incelemede Cem Evinde görev yapabilecek bir dedenin getirilmesi halinde kendilerine her konuda yardım yapılacağını belirtti.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat