SON DAKİKA

Üreten Kadın Gelişen Bingöl Demektir

Bu haber 03 Mart 2017 - 11:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger’in eşi Fatma Köşger, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin eşi Pervin Barakazi ve Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin’in eşi Ayfer Engin, Halk Eğitim Merkezi ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezi’ni ziyaret ettiler.
Halk Eğitim Merkezi ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Aile Destek Merkezi ziyaretinde konuşan Pervin Barakazi, üreten kadınların şehrin geleceğini şekillendirdiğini söyleyerek “Üreten kadın gelişen Bingöl demektir.” dedi.
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde hizmet veren Beşyol Aile Destek Merkezi ziyaretlerine; Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger’in eşi Fatma Köşger, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin eşi Pervin Barakazi ve İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin’in eşi Ayfer Engin katıldı.
İlk olarak Halk Eğitim Merkezi ziyareti gerçekleştiren Köşger, Barakazi ve Engin çalışmalarla ilgili idarecilerden bilgi aldılar. El Sanatları, Deri Çanta Yapımı, Filografi, Rölyef, Ahşap Boyama, Dikiş-Nakış, Cam-Seramik, Çocuk Gelişimi ve Bilgisayar kurslarında eğitim alan kursiyerlerle sohbet eden Köşger, Barakazi ve Engin kursiyerlere, kursların faydalarını ve hayatlarına kazandırdığı artıları sordular.
Rölyef kursundaki çalışmaları inceleyen Köşger, Barakazi ve Engin Ressam Osman Hamdi Bey’in meşhur tablosu Kaplumbağa Terbiyecisi’nin rölyef çalışmasını beğendiklerini söyleyerek, bu çalışmayı yapan kursiyeri tebrik ettiler.
Ziyaret, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde hizmet veren Beşyol Aile Destek Merkezi’nde devam etti. Köşger, Barakazi ve Engin Aile Destek Merkezi’ndeki kursiyerlerle sohbet edip, idarecilerden çalışmalar hakkında bilgi aldılar.
Halk Eğitim Merkezi ve Aile Destek Merkezi’nde yapılan çalışmaları beğendiği dile getiren Fatma Köşger “Hanım kardeşlerimiz, kurslar sayesinde hem vakitlerini iyi değerlendirip hem de el becerilerini geliştiriyorlar. Hanım kardeşlerimizin yaptığı çalışmalar takdire şayan, gönülden teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların devamını diliyorum” dedi.
Kadınların üreten bir toplumda yer edindiğini belirten Pervin Barakazi, “Bingöl’de kadınlarımız sosyal hayat içerisinde aktif olarak yer almaya başladılar. Bingöl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Aile Destek Merkezi’nde ve Halk Eğitim Merkezi’nde çalışan ve üreten kadınlarımızın sayısı gün geçtikçe artıyor. Bingöllü kadınlarımızın kurslar vasıtasıyla meslek ve hobi edinmeleri şehrimizin gelişimi açısından çok önemli. Özellikle Deri Çanta Yapımı kursundaki çalışmaları çok başarılı buldum. Emek veren, destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bütün hanımlarımızın başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.
El emeğinin önemine değinen Ayfer Engin, “El emeği, göz nuru sözünün karşılığını, kadınlarımız tarafından yapılan çok iyi ürünlerle görebilmekteyiz. Bütün kadınlarımıza teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. ” diye konuştu.
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Aile Destek Merkezi idarecileri, usta öğreticileri ve kursiyerleri, Köşger, Barakazi ve Engin’in ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini sundular.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat