SON DAKİKA

AFAD Üniversite Öğrencilerine Bilgi Verdi

Bu haber 03 Mart 2017 - 11:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında AFAD Üniversite Öğrencilerine Bilgi Verdi.
Bingöl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Bingöl Üniversitesi Doğal Afet Arama Kurtarma İlk Yardım Kulübü (DAKİK) işbirliği ile 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi öğrencilerine “Temel Afet Bilinci” semineri verildi.
Fen Edebiyat Fakültesi konferans salonunda düzenlenen seminere Bingöl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Emin Boğatekin,  akademisyenler, arama kurtarma teknisyenleri ve öğrenciler katıldı. Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Emin Boğatekin, Bingöl’ün deprem kuşağında yer almasından dolayı riskli bir bölge olduğunu belirterek, “1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında üniversite işbirliğiyle öğrencilere afet bilinçlendirme konferansı verildi. Bunun amacı daha çok özellikle öğrencilerimizin afet anında bilgi sahibi olmaları, nasıl davranacakları, olası bir afet anında nasıl hareket etmeleri gerektiği hususunda sağlıklı ve teknik bir bilgiye sahip olmalarını istedik. Bu kapsamda da sadece Bingöl Üniversitesi’nde değil Bingöl’ün Milli Eğitim Kurumları ile kamu kuruluşlarında belli aralıklarla devam ediyor” dedi.
Deprem Gerçeği Her Zaman Aklımızın Bir Ucunda Olmalı
AFAD tarafından hazırlanan konferansı değerlendiren Süheyla Mete, “Hepinizin malumu, ilimiz dünyanın deprem tehlikesi en fazla olan yerlerinden biri. Bu gerçeği hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamamız gerektiğinin farkında olmalıyız. Sadece aklımızda kalması değil, bu mutlak gerçekle beraber yaşamak ve ondan da önemlisi, bu gerçeğe hazırlıklı olmaktır. Okulda, evde, işte, yolda, uykuda kısacası her zaman, her yerde aklımızın bir köşesinde tutacağımız bu gerçekle yüzleşmeden önce yapmamız gereken çok şey var” sözleri ile özellikle depreme hazırlıklı olmanın önemine vurgu yaptı.
Seminer sonrası, AFAD tarafından sergilenen teçhizat ve ekipmanları inceleyen öğrenciler, yetkililerden bilgi aldı. Arama kurtarma araçları hakkında da bilgi alan öğrenciler,  AFAD ekipleri tarafından uygulanan yangın tatbikatını ilgiyle izledi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat