SON DAKİKA

SODES Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Bu haber 01 Mart 2017 - 14:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Yavuz Selim Köşger başkanlığında, SODES Programı 2017 Yılı Proje Teklif Çağrısı Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.
Vali Köşger’in açılış konuşması yaptığı toplantıda, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M. Mesut İlhan katılımcılara SODES 2017 programı hakkında bilgiler aktardı.
“Gelen Kaynağı İsraf Etmeyelim, Yerli Yerinde Kullanalım
Bingöl Valiliği Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Köşger: “SODES, 2008 yılında başlamış, 2010 yılında ilimizde dâhil olduğu dezavantajlı illerin, dezavantajlarının izale edilmesi, ortadan kaldırılmasıyla ilgili bir sosyal destek projesidir. Bu kapsamda ilimiz oldukça güzel projelerle, güzel destek aldı. İlimiz, şuana kadar toplamda 27 milyon TL’ye ulaşan bir destek almış bunuluyor. SODES’in asıl amacı, bir defa projeyi yapıp bırakmak değil, hayata geçirilen projenin sürdürülebilmesidir. Yapılan projelerle buradaki bir sıkıntının izale edilmesi ve sıkıntının ortadan kalması amaçlanıyor. Örneğin istihdamla ilgili bir proje yapılmışsa, artık ilimizin kazanç hanesine yazılabilmeli ve sürdürülebilmeli bu iş. Bu sene yüksek rakamlarla çağrıya çıkılıyor, en son uygulanan projenin üç katı bir maddi ilimize tahsis edildi. 10 milyon TL’lik bir kaynak tahsil edilmiş durumda. İnşallah bundan istihdam, kültürel, spor gibi projelerle, bulunduğunuz şehrin, ilçenin, mahallenin ihtiyacını sürekli giderecek ve sadra şifa olacak bir sorunu çözecek proje üretirsiniz ve bu proje sürdürülebilir proje olur. İlimizin dezavantajlı olduğu alanlarda, o dezavantajı ortadan kaldıracak projeler geliştirmenizi bekliyoruz. Her şeyden önce sizlerden ilimizin sıkıntılarını ortadan kaldıracak güzel projeler bekliyoruz. Gelen kaynağı israf etmeyelim, yerli yerinde kullanalım. İlimizin hakikatten kronikleşmiş sorunlarını çözmek ve bir ihtiyaca cevap verecek şekilde projeler üretmenizi sizlerden bekliyoruz. Bu kaynağı yerli yerinde kullanalım, bu kamu kaynağıdır, 80 milyonun hakkı olan bir kaynaktır. Dolayısıyla israf etmeden, sürdürülebilir, ilimizdeki sorunları çözecek şekilde değerlendirmenizi bekliyoruz” dedi.
“İstihdam, Sosyal İçerme, Kültür Sanat ve Spor Alanlarındaki Projeler Desteklenmektedir”
Toplantıda katılımcılara SODES hakkında detaylı bilgi veren Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M. Mesut İlhan ise “Sosyal Destek Programı (SODES); uygulandığı illerde, yerel dinamikleri harekete geçirerek, yoksulluk,  göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumsal dayanışma ve bütünleşmeyi güçlendirmek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak amacıyla, istihdam, sosyal içerme ve kültür, sanat ve spor alanlarındaki projeleri destekleyen bir programdır” dedi.
SODES’in içinde Bingöl’ün de bulunduğu 34 ilde uygulandığını dile getiren İlhan sözlerini şöyle sürdürdü: “SODES’e kamu kuruluşları, il/ilçe özel idareleri, belediyeler, mahalli idare birlikleri, üniversiteler, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları başvuru yapabilecektir. SODES Programları ile istihdam, sosyal içerme, kültür sanat ve spor alanlarındaki projeler desteklenmektedir. Projeler için 2017 yılı SODES destek tutarının bütçe büyüklüğü alt sınırı 100.000 TL, üst sınırı ise 500.000 TL olup, projelerin süresi sözleşme imza tarihinden itibaren en fazla 1 (bir) yıldır. 2017 yılı toplam bütçe tutarı 2015 yılı bütçesinin 3 katı (10.072.044,06 TL)  olarak belirlenmiştir. 23 Şubat 2017’de başlamış olan başvurular, 16 Mart 2017 tarihi saat 17:00‘a kadar Bingöl Valiliği AB Proje Koordinasyon Merkezimize teslim edilmesi gerekmektedir.”
Toplantı katılımcılardan gelen sorulara verilen cevaplar ile son buldu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sperrmuellberlin.org

    abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat