SON DAKİKA

2017 SODES Başvuruları Başladı

Bu haber 25 Şubat 2017 - 22:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin sağlanmasını amaçlayan Sosyal Destek Programı (SODES) 2017 yılı çağrısı başladı. Başvurular 16 Mart’a kadar devam edecek.
Proje teklifleri http://www.sodes.gov.tr sitesinden erişime açılacak olan SODES Bilgi Sistemi (SODES-BİS) aracılığıyla, 23 Şubat-16 Mart 2017 tarihleri arasında başvuru sahipleri tarafından gönderilecek.
Bingöl Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre 2017 yılında gerçekleştirilecek olan SODES uygulamalarında http://www.sodes.gov.tr adresinde yer alan 2017 Yılı SODES Uygulama Usul ve Esasları ile ekleri esas alınacak.
Kalkınma Bakanlığının yayınlamış olduğu 2017 Yılı SODES Uygulama Usul ve Esasları doğrultusunda oluşturulacak olan Valilik Değerlendirme Komisyonu, kendilerine sunulan projeleri; SODES tanımındaki amaçlara uygunluk, sürdürülebilirlik, projenin amacı, faaliyetleri ile bütçesi arasındaki tutarlılık, projeyi öneren kuruluşun proje yürütme kapasitesi, projenin hedef gruplar üzerinde yaratacağı etkiler, proje hedef kitlesinin genişliği ve ilin önceliklerini göz önünde bulundurarak değerlendirecek ve uygun gördükleri proje tekliflerini hem SODES-BİS aracılığıyla hem de resmi yazıyla Bakanlığa gönderecek.
Valiliklerden Bakanlığa bildirilen proje teklifleri, değerlendirildikten sonra desteklenecek projeler ve ödenek miktarları tespit edilerek desteklenecek projeler Bakanlık tarafından hem SODES-BİS aracılığıyla hem de resmi yazıyla Valiliğe bildirilip Bakanlık internet sitesinden kamuoyuna duyurulacak.
Ayrıca projelerin yazılması ve teklif edilmesi sürecinde Bingöl Valiliği AB Proje Koordinasyon Merkezi tarafından başvuru sahiplerine gerekli eğitimlerin verileceği ve 1 Mart 2017 Çarşamba günü saat 10.00’da Bingöl Valiliği Toplantı Salonunda 2017 SODES Proje Teklif Çağrısı ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapılacağı öğrenildi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat