SON DAKİKA

İstihdam Seferberliği Toplantısı

Bu haber 24 Şubat 2017 - 12:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Yavuz Selim KÖŞGER başkanlığında, “İstihdam Seferberliği” Toplantısı düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milli seferberlik çağrıları sonrasında işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılmasına hedeflerine yönelik olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından başlatılan “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programını çerçevesinde İstihdam Seferberliği Toplantısı yapıldı.
Toplantıya SGK İl Müdürü Muzaffer Çakar, İŞKUR İl Müdür V. Cevdet Timuroğlu, Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanı Ali Bayram, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas, KOSGEB İl Müdürü Naci Özdemir, OSB Müdürü Nurullah Çiftçi ve Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yılmaz Çapak katıldı.
Bingöl İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantının açış konuşmasını gerçekleştiren Vali Yavuz Selim Köşger, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde bir istihdam hareketi başlatıldığını belirterek, bu kapsamda Bingöl’de istihdamın ana aktörleriyle bir araya geldiklerini belirtti. Artı İstihdam Programı çerçevesinde ilgili kurumların, özel sektör iş adamlarının bizzat ziyaret edilmeleri gerektiğini ifade eden Vali Köşger, gerektiğinde kendisinin de iştirak edeceğini belirtti. Toplantıya katılan kurumlardan istihdam seferberliği konusunda başlattıkları ve planladıkları çalışmalar konusunda bilgi alan Vali Köşger, ülke genelinde başlatılan istihdam seferberliğinin ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olması temennisinde bulundu.
SGK il Müdürlüğü tarafından Milli İstihdam Seferberliği kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren SGK İl Müdürü Muzaffer Çakar: “SGK ve İŞKUR İl Müdürlüklerimiz tarafından kurumlarımızdan hizmet alan kesimlere (emekli, engelli, asgari ücretli, aktif işgücü programları katılımcısı, açık işten işe yerleşen vb.) düzenli olarak ev ziyaretleri yapıldı. Bu ziyaretlerde kişilerin beyan ettikleri sorunlar ve talepler görüşüldü ve bu doğrultuda kurumsal hizmetler verilmeye devam ediliyor. Yine SGK ve İŞKUR İl Müdürlüklerimiz tarafından işyeri ziyaretleri yapılarak işverenlerin kurumsal talepleri alınmakta ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde sorunları çözülmeye çalışılmaktadır” dedi.
İŞKUR tarafından Bingöl’de gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren İŞKUR İl Müdür V. Cevdet Timuroğlu: “İŞKUR Genel Müdürlüğünün 2 Şubat 2017 tarihli talimatı doğrultusunda, Hükümet konağı önünde, Alışveriş merkezi önünde, Cami önünde, Üniversite’de ve Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde İŞKUR stantları kurularak kurumdan hizmet alan kesimlere yerinde hizmet verilmektedir. İŞKUR ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı işbirliğinde İŞKUR Hizmet Noktası Protokolü imzalanarak Odadan hizmet alan işverenlere yerinde hizmet vermek amacıyla Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde İŞKUR Hizmet Noktası kurulmuştur” dedi.
Milli İstihdam Seferberliği kapsamında yapılacak çalışmalar hakkında da bilgi veren Timuroğlu: “9 Şubat 2017 tarih ve 29974 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 687 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 3. Maddesi ile 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununa eklenen Geçici 17. ve 18. Maddeleri doğrultusunda ilan edilen + İstihdam Programı çerçevesinde SGK Genelgesinin yayınlanması ve e-bildirge sistemine bu programın tanımlanmasını müteakip 2017/Mart ayında SGK İl Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, OSB Müdürlüğü işbirliğinde “İşverenlere ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlere Yönelik Teşvik Tanıtım Toplantısı” düzenlenecektir. İŞKUR İl Müdürlüğü ve Bingöl Üniversitesi işbirliğinde 2017/Mart ayında Üniversitede, öğrencilere yönelik “Kariyer ve Girişimcilik Günü” etkinliği düzenlenecektir. Ayrıca Üniversitede her hafta merkez kafeterya önünde stant açılarak öğrencilere kurum hizmetleri hakkında bilgi verilmektedir” dedi.
Toplantıda Artı İstihdam Programı çerçevesinde, Bingöl’de 2000 kişilik istihdam sağlanması hedeflendi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sperrmuellberlin.org

    abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat