SON DAKİKA

Solhan’da Ekmeğe Zam Yapıldı

Bu haber 21 Şubat 2017 - 19:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Solhan’da hizmet veren fırıncılar, geçtiğimiz hafta ekmeğe yapılan zammı yürürlüğe koydu. Zammın geçtiğimiz yılda yapıldığını ancak yürürlüğe koymadıklarını belirten fırıncılar, Türkiye’de 250 gram ekmeğin 1.00 TL olduğunu belirtip Solhan’da fazla ücret alınmadığını dile getirdiler.
Solhan’da berberlerin yaptığı zamdan sonra bir zam haberi de fırıncı esnafından geldi. Vatandaş, her geçen gün yeni bir zam ile karşı karşıya kaldığını ve yapılan zammın yüksek olduğunu dile getirip tepki gösterse de fırıncılar da bu zammın kendilerinin aldığı bir karar değil ülke genelinde olan bir uygulamayı bir yıl gecikmeli olarak yürürlüğe koyduklarını belirttiler.
En son 2013’te ekmeğe zam yapıldığını ve bu zammında 2011 yılında alınan bir karar olmasına rağmen gecikmeli olarak uygulamaya başladıklarını belirten fırıncı esnafı, bu hafta yürürlüğe koydukları zam tarifesinin de bir yıl önce belirlendiğini ancak Solhan fırıncı esnafının bu uygulamayı bugüne kadar yürürlüğe koymadıklarını belirtti.
Genel itibari ile Türkiye Fırıncılar Federasyonu tarafından belirlenen fiyatların Bingöl’de ise Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkar Odası tarafından yapıldığını belirten fırıncı esnafı, Türkiye genelinde 250 gram ekmeğin 1.00 TL’den satıldığını ancak Solhan’da bu uygulamayı geç başladıklarını dile getirdiler.
Ekmek zammının yapılması ile Solhan Belediyesi’nin fırıncı esnafı ile konuyu görüştüğü öğrenildi. Yapılan görüşme neticesinde Solhanlı fırıncıların genel fiyat tarifesine geçmesinden dolayı zam uygulamasından bir değişikliğin olmadığı öğrenildi.
Solhanın Sesi Gazetesi

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sperrmuellberlin.org

    abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat