SON DAKİKA

Sigortası Olmayanlar Dikkat!

Bu haber 17 Şubat 2017 - 12:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sigortası olmayanlar veya sigortası bitenlerin dikkat etmesi gerekir.
Türkiye’de zorunlu Genel Sağlık Sigortası (GSS) uygulaması 01.01.2012 tarihinde yürürlüğe girdi. Bu tarihten sonra hiçbir sosyal güvencesi olmayanlar, eski tabirle yeşil kartlı olanlar bulundukları il ya da ilçelerde bulunan Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurarak gelir testi yaptırmak zorundalar.
Öğrenciler ve Sigortalı İşten Ayrılanlar Dikkat Etmeli
Bingöl Net olarak konunun uzmanları ile görüştük. Uzmanlar tarafından yapılan uyarıda özellikle üniversiteyi yeni bitiren ve 25 yaşını doldurmuş öğrencilerin sigortalı bir işte çalışmaya başlamadılarsa kısa süre içinde genel sağlık sigortasından faydalanmak için gelir testi yaptırmaları gerektiğini belirten uzmanlar şu uyarılarda bulundular: “Sigortalı bir işte çalışıp, herhangi bir sebepten dolayı işten ayrılan kişilerin de gelir testi yapması gerekmektedir. İşten ayrılan kişiler 3 ay sigortadan faydalanabilirler. 3 ayı dolanların derhal bulundukları yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurarak genel sağlık sigortasından faydalanmak için gelir testi yaptırmaları gerekmektedir.”
Sigorta süresi dolanların gelir testi yaptırmaması durumunda zorunlu genel sağlık sigortası kapsamında her ay sosyal güvenlik kurumuna yüklü miktarda ödeme yapması gerektiğini belirten uzmanlar “durumdan haberdar olmayanların e-devlet üzerinden durumlarını kontrol etmeleri ve şayet borçlu görünüyorlarsa sosyal güvenlik kurumuna başvurmaları gerekmektedir. Başvuru neticesinde uygun görülmesi durumunda borç silinebilir” dediler.
 
 

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sperrmuellberlin.org

    abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat