SON DAKİKA

İnsan, İnsanın Gölgesinde Yetişir!

Bu haber 13 Şubat 2017 - 19:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

10-11 Şubat 2017 tarihlerinde Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Planlama ve Yönetim Dairesi Başkanı Mehmet Baki Öztürk, Bingöl’de mesleğe yeni başlayan öğretmenlere “İnsan, İnsanın Gölgesinde Yetişir” konulu seminer verdi.
10-11 Şubat 2017 tarihlerinde Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen Seminere Bingöl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ile Bingöl’de görev yapan 662 aday öğretmen katıldı.
Seminerin açılış konuşmasını yapan Engin, “öğretmenlik bir atanmışlık değil, adanmışlık mesleğidir ve adanan kişi yeryüzünün öğretmeni olmadan önce gökyüzünün öğrencisi olma şuuruyla hareket etmelidir. Dünya sanayide, ekonomide, bilimde yarış halinde olduğu gibi eğitimde de yarış halindedir. Ülkemizin bu yarışta hak ettiği yeri alması ve 2023 vizyonuna yakışır bir noktaya gelmesi de yine adanmış öğretmenlerle mümkündür. Artık eğitimden beklenen, sürekli değişen çevrenin etkisiyle sürekli değişmekte olan bireye odaklanmadır. Günümüzde eğitimin, bireylerde girişimci ve yenilikçi olma özelliklerini desteklemesi beklenmektedir. 21. yüzyıldaki değişimlere paralel olarak, ülkemizde eğitim hizmetlerinin geleceğini etkileyebilecek değişimlerin neler olduğunu analiz ederek, bu değişimlerin eğitimden beklenen işlevleri nasıl etkilediğini değerlendirebilmek, eğitimle uğraşanlar için kaçınılmazdır” şeklinde konuştu.
“İnsan İnsanın Gölgesinde Yetişir”
Milli Eğitim Bakanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk; öğretmenlerin mesleklerini daha başarılı, etkin, verimli ve profesyonel yapmaları noktasında farkındalık oluşturmak için seminer verdiklerini belirterek konuşmasına başladı. “Öğretmenlik şerefli, onurlu bir meslektir. Mesleğe yeni başladınız, ne olacağınıza siz karar vereceksiniz. Bir işe nasıl başlarsanız öyle devam eder” diyen Öztürk; “Sevgili arkadaşlar sizlere Sokrates’in meşhur bir sözünü hatırlatayım, “İnsan İnsanın Gölgesinde Yetişir” o çocukları yetiştirecek gölge sizsiniz. Sizin fikrinizde, sizin zihninizde pozitif bir perspektif oluşturmalı. Bu salonun içinde fedakar, vizyoner, kreatif, inovatif düşünen bazı öğretmenler belki Bingöl’ün kaderini değiştirecek potansiyele sahip. Tabi ki bu bölgede, özellikle bize teslim edilen çocuklarımızın daha nitelikli, daha kaliteli bir eğitim almaları, insani erdemlerle donanmaları noktasında öğretmenlerimizin ilave fedakarlık yapmaları, empati kurmaları, bölgenin hassasiyetine uygun davranmaları gerekiyor. Ezberci eğitim, ezbere dayalı modellerin artık geçerliliğinin kalmadığını, karşımızdaki öğrenciyi bir papağan gibi bizi tekrarlayan ya da bizi aynen modelleyen kişiler olmadığını kabul etmek durumundayız. Eğitimde beklentimiz, değişimlere duyarlı, bireyin gereksinimlerini karşılayabilecek esnek yaklaşımların benimsenmesidir” şeklinde konuştu.
Öztürk, son olarak öğretmenlere meslektaş dayanışması ve iletişim anlamında tavsiyelerde bulundu. Program, Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin’in,  Mehmet Baki Öztürk’e teşekkür plaketini takdimi ile  son buldu.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat